Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сатурн з часом може втратити свої впізнавані кільця – NASA

Сатурн з часом може втратити свої впізнавані кільця – NASA

До того ж вони виявились набагато молодшими, ніж припускали вчені.

Саме через свої кільця Сатурн – одна з найбільш впізнаваних планет Сонячної системи, але вчені дають невтішні прогнози: вони можуть зникнути менш ніж за 100 мільйонів років.

У масштабах всесвіту це дуже навіть швидко, враховуючи, що вік газового гіганта понад 4 мільярди років, зазначають у NASA.

У космічному агентстві вважають, що кільця Сатурна складаються переважно з частинок водяного льоду, розмір яких варіюється від мікроскопічних зерен до валунів у кілька метрів в поперечнику.

Вони притягуються гравітацією планети на поверхню Сатурна, як потоки "кільцевого дощу".

"За нашими оцінками, цей "кільцевий дощ" за півгодини виводить з кілець Сатурна таку кількість води, що вистачить на олімпійський басейн", — йдеться в заяві провідного автора дослідження NASA Джеймса О'Донохью.

Походження кілець Сатурна вже давно обговорюється серед вчених. Деякі припускають, що кільця сформувалися близько 4 мільярдів років тому — одночасно з планетою та іншою частиною Сонячної системи. Інші ж вчені висували версії про те, що кільця з'явилися у Сатурна значно пізніше.

Нове дослідження показує, що кільця утворилися навколо планети менше ніж 100 мільйонів років тому.

"Нам пощастило опинитися тут і зараз, щоб побачити кільцеву систему Сатурна, яка, здається, знаходиться в середині свого життя", — зазначив О'Донохью та додав, що, можливо, своїми гігантськими системами кілець володіли раніше також Юпітер, Уран і Нептун — сьогодні в них є тільки тонкі, ледь помітні кільця.

Нагадаємо, учені знайшли загадкову нейтронну зорю, "яка не мала б існувати". Вона перебуває за майже 24 тисячі світлових років від Землі в сузір'ї Кассіопеї.

Відео Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Коливання настільки малі, що людське вухо почути їх не може. Науковці NASA збільшили звук на дві октави. І радять слухати його в навушниках. Зонд "Інсайд" успішно сів на поверхню Марса наприкінці листопада.

Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Залиште свій коментар

Вибір редакції