Що допомагає від COVID-19 та чи можна заразитися повторно. Учені відповіли, заразивши коронавірусом мавп

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Припускається, що примати здатні виробити хоча б короткочасний імунітет до патогену.

Невелике дослідження на макаках показало, що в них нова коронавірусна інфекція COVID-19 не розвивається вдруге. Це підтверджує ефективність використання плазми від видужалих пацієнтів для лікування хвороби.

Про це йдеться в дослідженні, попередньо опублікованому в bioRxiv, пише The Scientist.

Чи виробляється у людей імунітет до нового коронавірусу після першого інфікування – актуальне запитання для політиків, фахівців громадської охорони здоров'я і всіх, хто постраждав від пандемії COVID-19. Особливо цікаво це для декількох дослідницьких груп і компаній, які зараз розробляють плазмову терапію, – під час неї з плазми крові одужалих пацієнтів виділяються антитіла і вводить їх пацієнтам у важкому стані, аби допомогти боротися з інфекцією.

Тепер, дослідження на мавпах дає деякі підказки. У трьох макак-резус інфекція не розвивалася повторно після першого одужання від COVID-19. Це дозволяє припустити, що примати здатні виробити хоча б деякий короткочасний імунітет до патогену.

На думку авторів, результати показують, що повідомлення про те, що деякі видужалі від COVID-19 "реінфікуюються" повторно, можна пояснити проблемами з тестуванням, а не нездатністю виробити імунітет.

Для свого дослідження команда заразила новим коронавірусом чотирьох дорослих макак-резус. Дослідники виявили високі концентрації вірусу в носі і горлі тварин, які досягли піку через три дні після початкового інфікування. Це супроводжувалося зниженням апетиту, втратою ваги і пришвидшенням дихання у тварин.

Пожертвувавши одну з мавп і виконавши розтин через тиждень після первинного зараження, команда виявила, що у тварини були сліди вірусу в багатьох тканинах організму, а також розвинена інтерстиціальна пневмонія, що характеризується запаленням альвеол легенів – це один з ключових симптомів COVID-19, що можуть виникнути у людей.

Водночас команда зібрала зразки крові трьох інших тварин, щоб подивитися, чи містять вони антитіла до вірусу. І вони їх там знайшли. Рівень кількості антитіл були відносно низькими протягом першого тижня після зараження, але виріс через три і чотири тижні.

"Наше дослідження показало, що нейтралізувальні антитіла виробляються в процесі відновлення після зараження SARS-CoV-2", - розповів один з авторів роботи The Scientist.

Приблизно за місяць після первинного впливу SARS-CoV-2 дослідники підтвердили, що тварини позбулися інфекції. Вони не знайшли вірус у мазках з носа, горла або заднього проходу, і в легенях не було примітних змін.

Після цього двох мавп знову спробували заразити коронавірусом. Хоча у тварин з’явилася невелика лихоманка, жоден не схуд, а вірус не виявили в аналізах.

Плейлист 98 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Коронавірус у світі. Інфографіка станом на 09:00 18 березня
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції