Що робить з легенями новий коронавірус: медики показали моторошне відео одного з пацієнтів

Дата публікації
Перегляди
87к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що робить з легенями новий коронавірус: медики показали моторошне відео одного з пацієнтів

Приблизно 2-4% пацієнтів з COVID-19 отримують незворотні пошкодження.

Університетська клініка Джорджа Вашингтона випустила 3D-відео про стан легень 59-річного чоловіка, хворого на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Про це пише CNN.

Такий стан мали його легені лише за кілька днів після того, як у нього з’явилися перші симптоми.

На відео помітні великі пошкодження і запалення, показані жовтим кольором. У здорових легенях не було б жодних жовтих областей взагалі.

Наразі пацієнт потребує штучної вентиляції легень, окремий апарат займається циркуляцією його крові і насиченням її киснем.

"Це не 70 чи 80-річний пацієнт з імунодефіцитом та діабетом", - сказав Кіт Мортман, начальник грудної хірургії в лікарні університету Джорджа Вашингтона. "Крім високого кров'яного тиску, у нього немає інших серйозних медичних проблем", - додав він.

Він зазначив, що за такого пошкодження легень загоєння може тривати довго. Приблизно 2-4% пацієнтів з COVID-19 отримують незворотні пошкодження.

"Я хочу, щоб люди побачили це і зрозуміли, що може статися", - сказав Мортман і додав, що "люди мають поставитися до цього серйозно".

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
87к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація