Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Опанування складного вміння сприяло розслабленню тваринок.

В лабораторії університету Річмонда провели милий експеримент – щурів навчили керувати крихітними автомобілями, аби діставати собі їжу. Результати свідчать про те, що тваринки більш здібні, аніж вважалося.

Робота опублікована в журналі Behavioral Brain Research, пише New Scientist.

Експеримент – дітище невролога Келлі Ламберт. Вона разом із колегами виготовила маленькі автівки з порожнього контейнера для їжі та електричної платформи з колесами. Всередині машинки розмістили "кермо" - три пристрої, які можуть везти машину прямо, ліворуч та праворуч.

Мотивували щурів пластівцями. "Вони навчилися орієнтуватися в автомобілі унікальними способами і опанували рульове управління, яким раніше ніколи не користувалися, аби в підсумку отримати винагороду", - сказала Ламберт.

Дослідники хотіли дізнатися, як освоєння нових навичок допомагає полегшити стрес і як неврологічні умови впливають на нашу здатність долати складні ситуації.

З’ясувалося, що щури, як і люди, розслабилися, опанувавши керування авто, і, схоже, отримали певне задоволення від вирішення складного завдання. Також дослідники виявили, що у щурів був вищий рівень кортизолу, "гормону стресу", коли вони їздили на автомобілях з дистанційним управлінням, ніж коли їм дозволяли керувати самим.

Окрім цього, середовище щурів вплинуло на їхнє навчання. Тваринки, які жили в складному середовищі навчилися керувати автомобілем значно швидше, аніж ті, хто мешкав у нудних, спокійних лабораторних умовах.

Учена каже, що зібрані в результаті спостереження за щурами дані, потенційно можуть бути використані для вивчення наслідків хвороби Паркінсона і депресії.

Раніше експеримент з перевдяганням коней виявив, навіщо зебрам потрібні смужки. Ця біологічна загадка давно турбує дослідників. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції