СеBIT-2009: смартфони, мобільний Інтернет, "Green IT"

У Німеччині відкрився найбільший у світі ярмарок комп’ютерних технологій – СеBIT-2009. Його учасники також збираються боротися з кризою.

baks
У Ганновері в понеділок, 2 березня, розпочав свою роботу найбільший у світі ярмарок комп’ютерних технологій – СеBIT-2009. Виставку відкрили канцлер Німеччини Ангела Меркель та каліфорнійський губернатор Арнольд Шварценегер.

Світова економічна криза не обійшла ярмарок - кількість заявлених учасників скоротилася на чверть. "Цього року Сеbit приймає 4 300 експонентів з 69 країн світу. Це менше, аніж минулоріч. Але для нас це все одно успіх, бо в часи найважчої за останні 70 років економічної кризи представники галузі продемонстрували, що готові приборкати кризу", - розповів речник Сеbit Гартвіг фон Зас.

Насамперед від участі в ярмарку відмовилися численні дрібні підприємства з Китаю, Тайваню та Гонконгу – не лише з міркувань економії, але й через те, що багато з них не вижили в часи кризи. Щоправда, бракуватиме також і низки гучних імен: приміром, компанія Toshiba з Японії та Samsung з Південної Кореї, а також майже всі виробники офісної техніки – Canon, Epson, Lexmark, Xerox та KonicaMinolta – не приїхали на цьогорічний Сеbit.

Водночас такі концерни, як Dell, Hitachi чи Nokia Siemens Networks, після кількох років відсутності знову представлені на ганноверському ярмарку. Також на виставці присутні такі гіганти галузі, як ІВМ, SAP, Microsoft та інші.

В центрі уваги цьогорічного Сеbit – швидкісний мобільний Інтернет, розвиток смартфонів, інтернет-безпека, а також спрощення використання інформаційних послуг через Інтернет (Cloud Computing). Крім того, йтиметься про енергозберігаючі та екологічні інформаційні та комп’ютерні технології – "Green IT" - від енергозберігаючих серверів та комп’ютерів до нових можливостей роботи на відстані та відеоконференцій.

Ще одна провідна тема на цьогорічному Сеbit – проблеми та розвиток так званої Інтернет-громади – "Webciety" (це штучний словотвір від англійських слів "web" ("мережа") та "society" ("суспільство"). У центрі уваги перебуватимуть також інформаційні технології в галузі освіти – "E-Learning" - та в галузі охорони здоров’я – "eHealth". На виставці, зокрема, будуть представлені такі ноу-хау, як електронна медична картка, Інтернет-сполучення між лікарнями, дистанційне спостереження за станом здоров’я тощо.

Ярмарок триватиме в німецькому Ганновері до неділі, 8 березня. Вхід коштує 38 євро, багатоденний квиток – 81 євро.

Читайте також:

У лондонському офісі вибухнув ноутбук Apple

Зі старих мобілок "видобувають" золото

Тестери знайшли у Windows 7 дві тисячі помилок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: