Секс виник як спосіб захисту від паразитів

Якщо паразити знайдуть в генетичному коді асексуальних організмів вразливість, вони можуть бути схильні до зараження і вимирання.

Статевий спосіб розмноження з'явився в ході еволюції як засіб генетичного захисту від паразитів.

Про це заявила група швейцарських і американських учених в статті, опублікованій в журналі American Naturalist.

Автори статті відзначають, що організми, які використовують нестатевий спосіб розмноження, - мікроби, деякі рослини і навіть деякі плазуни - отримують низку переваг. Вони здатні розмножуватися з більшою швидкістю, а значить, можуть витіснити своїх двостатевих конкурентів.

Проте в цьому криється і слабкість асексуальних організмів. Всі їх нащадки є їх точними генетичними копіями - клонами, і у випадку, якщо паразити знайдуть в їх генетичному коді вразливість, вони можуть бути непропорційно сильно схильні до зараження, йдеться в статті.

Учені провели серію експериментів, щоб перевірити на практиці, як впливають відмінності в способі розмноження на популяції схожих організмів. Протягом майже десяти років вони спостерігали за змішаною популяцією новозеландських прісноводих равликів, що практикували обидва способи розмноження.

Результати експерименту показали, що спочатку найбільш часті типи клонів через деякий час були повністю витиснені через інфекції, тоді як ті, хто практикував статеве розмноження, продемонстрували значно велику стійкість.

Читайте також:

В Криму секс можна купити за стакан соку та прогулянку на яхті

Повіям Амстердама будуть видавати державні кредити

Підлітки прийняли сексуальний стогін за крик про допомогу і "врятували" жінку

В Індії геям дозволили займатися сексом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: