Учені встановили неочікуваний вплив сестер на психіку і щастя
Pexels

Брати і сестри впливають на поведінку навіть більше, ніж батьки.

Дослідження науковців в університеті Брігам Янга (США) показало, що наявність братів і сестер позитивно впливає на психічне здоров'я. Про це йдеться на сайті університету.

Робота вчених є частиною проєкту "Сім'ї, що процвітають", який є поглибленим вивченням життя сімей з дітьми-підлітками. Дослідження було багатокультурним та охопило майже 700 унікальних родин.

Для дослідження сестер, зокрема, були зібрані дані від 395 родин, де є брати та сестри, одному з цих братів і сестер було від 10 до 14 років. Після тестування та збирання даних вчені повернулися через рік і зробили неймовірний висновок: сестри можуть допомогти боротися з самотністю, провиною та відчуттям, що тебе не кохають.

"Статистичні аналізи показали, що наявність сестри захищає підлітків від почуття самотності, нелюбові, вини та страху. Не важливо було, чи сестра молодша ​​чи старша, чи наскільки великою була різниця у віці", - розповіла керівниця дослідження проєкту професорка Лора Паділья-Уокер.

У деяких ситуаціях брати і сестри відіграють більш важливу роль у поведінковому впливі, ніж батьки.

Однак, брати теж важливі.

Дослідження також показало, що гарний брат та сестра "сприяють добрим вчинкам". Вони включають, що завгодно - допомога сусідові чи активність у школі.

"Зв'язок між прихильністю до сестри та добрими справами був удвічі сильнішим, ніж між батьківством і добрими справами", - зазначають науковці.

Прихильність важливіша, ніж відсутність конфлікту

Більшість батьків не люблять, коли їхні діти б'ються. Але вчені вважають, що конфлікт сам по собі не є поганим. Набагато важливішим фактором є прихильність до брата та сестри.

"Відсутність прихильності здається більшою проблемою, ніж високий рівень конфлікту", - зазначила Паділья-Уокер.

За її словами, конфлікт братів може навчити отримувати здорові емоції та вирішувати ситуації, які виникають пізніше в житті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені з'ясували, чому хлопчики народжуються геями.

Відео Сестри-близнючки влаштували бійку в материнській утробі

Ці кадри зняв батько малечі під час обстеження у Китаї. На них видно - двоє сестричок чубляться просто у материнському животі. Чоловік розповів - побачене так його здивувало, що вирішив розмістити відео в Інтернеті. Там воно зібрало аж 2,5 мільйона переглядів.  

Сестри-близнючки влаштували бійку в материнській утробі

Залиште свій коментар