Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей через сайти з продажів: як це діє та як перевірити ресурс

Дата публікації
Перегляди
1612
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей через сайти з продажів: як це діє та як перевірити ресурс

Фото: pixabay.com

Експерти радять перевіряти дані, які є на сайті.

Іноді, здійснивши замовлення на, здавалося б, солідному сайті, можна залишитися і без грошей, і без покупки.

Як перевірити, чи безпечний той чи інший ресурс, розповіли у Сніданку з 1+1.

Наша героїня - 40-річна Тетяна з Бердянська. Жінка працює на зерносховищі, де отримує мінімальну зарплату. Утім, кожного року обов'язково виділяє гроші на новорічний атрибут. Цього року вирішила купити литу штучну ялинку. Кілька разів у соцмережі бачила рекламу новорчіних дерев, а тому вирішила замовити на одному із сайтів. Жінка оплатила покупку та чекала на доставку. Утім, минув майже місяць, а ялинки досі немає. Коли зайшла на сайт, то виявилося, що його видалили, а номер, до якого прив'язаний сайт, більше не доступний.

Жінка розповідає: багато на що не звернула увагу, коли робила замовлення. Наприклад, на сертифікат безпеки сайту. "є такий замочок на пошуковому рядку, де доменове імя, де прописано ім'я сайту. Якщо там прописано, що сайт небезпечний або замочок відкритий, то це може вказувати на те, що сайт небезпечний", - розповів експерт з кібербезпеки Руслан Боглов. 

Варто звертати увагу і на назву. Якщо ви ніколи такого не зустрічали, тож краще не ризикувати. "Чим більш невідоме закінчення, тим дешевше доменне ім'я", - додає він. 

Радять тако перевіряти всі дані. "Сніданок" ввів номер телефону, який вказали на підробленому сайті, у телефонний довідник. Ступінь його небезпеки 100 відсотків. Крім того, ресурс виявився у чорному списку аферистів. До слова, таких списків у мережі вдосталь. Так звані сайти, які продають безліч усього, часто рекламують себе через соціальні мережі. 

Ялинка з неприємностями: як розпізнати сайти-аферисти та що робити, аби повернути кошти

Ялинка з неприємностями: як розпізнати сайти-аферисти та що робити, аби повернути кошти

Повернути свої гроші можна лише за рішенням суду, каже адвокат Лаврентій Царук: "Юридично на сьогоднішній день, коли переказують комусь гроші, то це просто переказ на картку".

Аби звернутися до суду,  потрібен адвокат. Адвокатові ж треба ім'я та прізвище людини, якій були надіслані кошти; номер картки, на яку переказували гроші, замало. Утім, ім'я без рішення суду не дізнатися, бо в Україні діє банківська таємниця. Виходить замкнене коло. Тому перед тим як зробити покупку на невідомому сайті, варто не шкодувати часу на його перевірку.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1612
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація