Шатл "Атлантіс" приземлився в Каліфорнії

Екіпажу шатла дозволять покинути "Атлантіс" лише після комплексної перевірки системи корабля. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Шатл "Атлантіс" приземлився на авіабазі "Едвардс" в Каліфорнії. Посадка транслювалася на сайті NASA.

В даний час шатл закінчив маневрування по посадочній смузі, його обстежують фахівці NASA.

Поряд з шатлом розташувалися декілька сервісних автомобілів. Інженерам належить охолодити поверхню корабля, а також перевірити системи на випромінювання і різні протічки.

Тільки після цього екіпаж отримає команду на вихід з "Атлантіса".

Екіпаж оглянуть медики, після чого астронавти зможуть побачитися з сім'ями і, можливо, дадуть невелику прес-конференцію.

"Під час посадки проблем не виникло, шатл сів в штатному режимі в 11.39 за східно-американським часом. Всі системи відпрацювали штатно. Місію можна назвати дуже успішною, всі її завдання виконані. Астронавти знаходяться в човнику і готуються до виходу", - розповів представник NASA.

Екіпаж "Атлантіса" чекав команди на посадку три дні, але через дощі у Флориді NASA не дозволяла приземлення.

Обшивка шатла могла не витримати ударів крапель дощу і високої хмарної густоти. У результаті було ухвалене рішення про посадку на базі "Едвардс".

Цей аеродром є резервним для NASA, і агентство старається його не використовувати, оскільки посадка на західному побережжі обходиться бюджету США дорожче майже на 1,5 мільйони доларів.

Астронавти 125-й експедиції шатла провели в космосі 11 днів, за які п'ять разів виходили у відкритий космос для ремонту телескопу "Хаббл". Цей телескоп вважають одним з найважливіших наукових інструментів за всю історію освоєння космосу.

Читайте також:

Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Обама подзвонив до космонавтів

НАСА розсекретила подробиці загибелі шатла "Колумбія"

Космонавти ремонтують сонячну панель і туалет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: