Shazam для отруйних істот: в Австралії створили застосунок для розпізнавання павуків та змій

Shazam для отруйних істот: в Австралії створили застосунок для розпізнавання павуків та змій

Pexels

Застосунок на смартфоні зможе врятувати життя, якщо встигнути.

В Австралії з'явився застосунок Critterpedia, який визначає види павуків і змій та повідомляє, наскільки вони небезпечні. 

Про це повідомляє видання Cnet.

Застосунок для смартфона створили програмісти Нік і Мюррей Скарс за допомогою Австралійського національного наукового агентства . Агентство надало їм інформацію про різних видах павуків і змій і їхні фотографії. Алгоритм навчили розпізнавати їх з різних ракурсів і відстаней.

Автори програми сподіваються на допомогу жителів Австралії. Алгоритм на основі штучного інтелекту вимагає великого обсягу даних, тому Скарси просять співгромадян фотографувати і завантажувати в додаток фотографії павуків і змій, яких вони зустрічають в дикій природі. Це важливо, тому що зовнішні відмінності між двома видами можуть бути незначними, і отруйні тварини можуть збити людину з пантелику. Платформа також буде враховувати не тільки зображення, а й додаткову інформацію, наприклад, GPS.

"Critterpedia створить світ, де люди різного віку, походження та статусу зможуть цінувати і поважати навколишнє середовище, де люди і тварини будуть мирно співіснувати", - каже Скарс.

Зараз Critterpedia знаходиться в стадії бета-тесту. Творці програми сподіваються, що в кінцевому підсумку воно може врятувати життя багатьох людей і тварин. В Австралії живе більше 2 тисяч видів павуків і 170 видів змій. Багато з них є смертельно небезпечними для людей.

Раніше представили застосунок Seek, за допомогою якого можна розпізнавати рослини і тварин за звуками або знімками.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Apple придбала сервіс розпізнавання музики Shazam за $ 400 млн. 

Отруйна змія вкусила 12-річного хлопчика під час відпочинку на березі річки

Отруйна змія вкусила 12-річного хлопчика під час відпочинку на березі річки
Наступна публікація