Шимків розповів про перспективи появи технології 5G в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стандарти ще не розроблені, але готуватися потрібно вже зараз.

Колишній заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків розповів, що стандарти 5G ще не розроблені, але варіанти, що новітня технологія не з'явиться в Україні  - неможливі.

Про це він заявив в інтерв'ю ТСН.ua.

"5G стандарту ще немає. Люди кажуть, мовляв, у Південній Кореї є. У Південній Кореї є компанія Samsung, якій важливо розвивати нові технології. Тому компанія бере пілотні версії концепту 5G (це концепт, він не затверджений) і пілотує свою версію. Схожі експерименти проводяться в Голландії для Європейського Союзу. Для них виділена спеціальна територія, але ви її не знайдете, ніде не опубліковано, де розташована ця територія, там проводиться експеримент з технологією", - наголосив Шимків.

Втім він вважає, що до впровадження 5G готуватися потрібно. "Але 5G буде. Варіанти, що цього не буде, – неможливі", - наголосив Шимків.

Більш важливе завдання сьогодні, за його словами, – це покрити всю Україну 3G і 4G.

"Це можна зробити тільки в діапазоні 800-900 МГц. А там у нас і аналогове ТБ, шматкова присутність операторів, там у нас є частоти, куплені компаніями. Операторам зараз невигідно це робити. Будувати вежі у великих містах має сенс. Багато хто скаржиться на відсутність Інтернету в дорозі. Для того, щоб воно працювало в діапазоні 1 800 МГц – потрібно багато веж, і це ніколи не окупиться", - розповів екс-заступник глави АП.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Сан-Марино стане першою в світі  країною, яка запровадить 5G. Оператор Telecom Italia Mobile (TIM) пообіцяв вже наступного року провести випробування мобільної мережі п'ятого покоління в національному масштабі.

ВідеоСан-Марино стане першою країною світу, яка запровадить 5G-зв'язок

Залиште свій коментар

Вибір редакції