Шкідлива їжа зменшує кількість сперматозоїдів у здорових чоловіків - вчені

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шкідлива їжа зменшує кількість сперматозоїдів у здорових чоловіків - вчені

Unsplash

Гамбургери та піца роблять мізерними шанси швидко завагітніти.

Американські та данські вчені провели дослідження, у якому виявили, що шкідлива їжа значно зменшує кількість сперматозоїдів. 

Про це пише The Independent.

Команда американських і данських дослідників на чолі з Гарвардським університетом виявили, що молоді, здорові чоловіки, чий раціон складається з піци, гамбургерів, чипсів та інших перероблених продуктів, мають значно меншу кількість сперматозоїдів, ніж ті, хто їсть більш свіжу їжу.

"Занепокоєння полягає у тому, що погане харчування в молодості внесе зміни, які можуть залишитися назавжди", - каже експерт з фертильності Аллан Пейсі.

Незважаючи на те, що в деяких випадках вони досягли свого репродуктивного піку, у деяких чоловіків вже була клінічно низька кількість сперматозоїдів, нижче рівня у 39 мільйонів сперматозоїдів, що означає, що вони можуть зазнавати труднощів у разі природного зачаття.

Експерти виявили, що чоловіки, які дотримувалися "розумної" збалансованої дієти з великою кількістю риби, пісного м'яса, фруктів і овочів, мали найбільш здоровий загальний рівень сперматозоїдів.

Друге місце посіли вегетаріанці, чиї дієти містили сою і яйця. Третіми за рівнем сперматозоїдів стали чоловіки, які перебували на скандинавській дієті з великою кількістю обробленого м'яса, цільного зерна, холодної риби і молочних продуктів.

Вчені кажуть, що відновити вироблення сперматозоїдів можна за допомогою зміни раціону.

У дослідженні використовувалися зразки сперми близько 3 тис. чоловіків, середній вік яких становить 19 років, які проходять регулярний медичний огляд перед входженням в збройні сили Данії на національну службу.

Нагадаємо, данські дослідники виявили, що пізній сон негативно впливає на якість сперматозоїдів у чоловіків і знижує їхні шанси на батьківство. 

Якісна їжа - тривале життя: з чого має складатися меню українця

Якісна їжа - тривале життя: з чого має складатися меню українця
Наступна публікація