Шотландець ледве не загинув від запалення легень через пухову ковдру. Що відомо про випадок, який спантеличив лікарів

Лікарі місяцями не могли зрозуміти, чому чоловік з кожним днем почувався усе гірше.

У Шотландії мешканець Абердінширу занедужав на дивну хворобу: спочатку йому стало важко дихати, потім під час виконання навіть найпростіших завдань відчував нудоту.

Протягом трьох місяців лікарі не могли з'ясувати, що відбувається з 43-річним Мартіном Тейлором. Рентген показав, що з легенями усе гаразд, проте здоров'я чоловіка невпинно погіршувалося.

Коли медики зрештою з'ясували, у чому причина недуги Мартіна, виявилося, що нею є не що інше, як його постільна білизна. А саме – її наповнювач, повідомляє CNN

Читайте більше у матеріалі ТСН.ua.

Загадкова недуга

Спершу лікарі вважали, що причиною поганого самопочуття Мартіна Тейлора є інфекція верхніх дихальних шляхів. Та попри відповідне лікування здоров'я пацієнта погіршувалося й надалі протягом наступних трьох місяців.

"За два місяці після того, як з'явилися симтоми, я втратив можливість стояти або ходити протягом більш ніж кількох хвилин без відчуття, ніби я от-от знепритомнію. Щоб піднятися на другий поверх і лягти спати, потрібно було щонайменше 30 хвилин – після кожних двох сходинок мені треба було перепочити", - зазначив чоловік у статті, опублікованій у медичному виданні BMJ.

Чоловікові зробили рентген грудної клітини – рентгенолог сказав, що він був нормальним. Однак попри позитивні, здавалося б, результати сімейний лікар Тейлора був занепокоєний – він зателефонував до клініки невідкладної допомоги, що спеціалізувалася на захворюваннях дихальних шляхів, і вирішив проконсультуватися з лікарем Овеном Джоном Демпсі, що працює у лікарні BMI Albyn в Абердіні, Шотландія.

Останній зателефонував Тейлору і відразу зрозумів, що чоловіку справді зле.

"Здавалося, що йому не вистачало дихання після того як він просто перейшов з однієї кімнати у своєму будинку до іншої. Це дуже нетипово для чоловіка такого молодого віку. Було зрозуміло, що пацієнт страждав на прогресуючу задишку, що заважала йому виконувати щоденні справи", – наголосив Демпсі.

Відео Бронхіальна астма: як приборкати небезпечну хворобу

Хвороба, тенденції до зниження якої немає ніде у світі. Сьогодні Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. На неї загалом страждає 235 мільйонів людей, в Україні - понад 200 тисяч хворих. Астма – це хронічна хвороба, яка найчастіше проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами. 

Бронхіальна астма: як приборкати небезпечну хворобу

Втім, поставити діагноз було не надто просто. Єдиною підказкою був аналіз крові Тейлора – згідно з ним, імунна система чоловіка зіткнулася з білками пташиного походження. Проте чоловік не мав жодних птахів – лише кота та собаку.

Більше того, Тейлор мешкав у теплому, сухому будинку разом з дружиною. Вони мали горище (туди чоловік зазвичай не піднімався), а також санвузол з незначною кількістю плісняви над душем та вікном.

Чоловік не виїжджав за кордон та не вживав наркотики. Він працював у офісі та не піддавався там жодному очевидному впливу небезпечних речовин, а також грав на гітарі та саксофоні у складі місцевого гурту.

Єдиним фактором ризику, що міг пояснити негаразди Тейлора, була постіль. Після низки запитань, Демпсі з'ясував, що подружжя нещодавно замінило синтетичні подушки та ковдри на пухові. Останні й викликали у чоловіка рідкісне захворювання – екзогенний алергічний альвеоліт. Це хвороба, що характеризується запаленням легень, спричиненим унаслідок алергічної реакції.

Якщо помітити на початкових стадіях, вилікувати недугу досить легко. Однак якщо цього не зробити – вона може призвести до появи постійних шрамів на легенях або навіть смерті. Діагностувати захворювання досить складно – зміни часто незначні і майже непомітні на рентгенівському знімку.

Таємнича легенева хвороба

Алергія на птахів не є чимось винятковим, і люди страждають на неї досить часто. Хвороба, яку часто ще називають астмою птаховодів, має широкий спектр симптомів: від кашлю, нежитю та подразнення очей – до астми та більш серйозних ускладнень, як у випадку з Тейлором.

Найбільший ризик занедужати на хворобу люди мають тоді, коли клітки птахів або горище, де вони живуть, не чистять, а також у випадку, коли пернаті линяють і скидають старе пір'я. Легенева хвороба, викликана пухом, є підвидом астми птаховодів, і її досить важко діагностувати через те, що вона є рідкісною, розвивається щораз протягом різного проміжку часу та має різні симптоми.

Поява перших симптомів від контакту з новими пуховими подушками або ковдрами може тривати від трьох тижнів до п'яти років. Складнощі з диханням теж з'являються поступово. Пацієнт також може страждати на підвищену пітливість уночі, сухий кашель, втрату ваги та гарячку.

Хворобу важко виокремити, особливо якщо у пацієнта вдома немає жодних птахів – багатьом лікарям і на думку не спадає подумати про постіль.

Відео Як не зіпсувати відпустку екзотичними хворобами

"З мого досвіду, багато лікарів не настільки заглиблюються у деталі", - зазначив Демпсі. Він також додав, що лікарі мають завжди питати пацієнтів про потенційні ризики удома: про тип постілі, наявність плісняви, теплоту та сухість будинку а також наявність незвичних хобі.

Щойно хворобу було успішно діагностовано, Тейлору прописали стероїди – вони не завжди є дієвими, проте у цьому випадку виявилися ефективними (особливо після того, як чоловік прибрав пухові ковдри та подушки).

За словами Тейлора, стероїди, які виписали йому після того, як поставили діагноз, почали допомогати вже за дві доби. Проте він продовжував приймати їх ще протягом 12 місяців, поступово зменшуючи дозу. Наразі чоловік почувається добре.

"Я не мав жодних нападів нудоти відтоді, як почав одужувати. Тепер це мене зовсім не турбує і моє життя повернулося до норми", - зазначив він.

Нагадаємо, у США стався другий зафіксований в медичній літературі випадок зараження людини інфекцією Thelazia gulosa – паразитом, який перетворює очі в осередок розмноження черв'яків. Літня американка підхопила хворобу, коли пробігла через рій мух. Медики побоюються розповсюдження рідкісної інфекції. 

Відео Хвороба цивілізації: як розпізнати симптоми алергії вчасно

Алергія може стати найпоширенішим захворюванням на земній кулі. А медики називають її "хворобою цивілізації". Більша частина алергіків не звертається до лікарів, і як результат, залишається невидимою для статистики. Експерти ж запевняють, що потерпає від цієї недуги чи не щотретій містянин. Як вчасно розпізнати симптоми – у сюжеті.

Хвороба цивілізації: як розпізнати симптоми алергії вчасно

Залиште свій коментар