Сховища пам'яті в головному мозку побудовані з нейронних "цеглинок"

Дослідники стверджують - мозок - це конструктор "Лего". Ви можете "конструювати" що завгодно, але тільки з елементарних нейронних комплексів-"цеглинок".

Серед дослідників головного мозку існує думка, що він схожий на пластилін: мовляв, він такий же м'який і пластичний і так само легко приймає будь-яку форму, а його нейрони вільно з'єднуються з чим завгодно і як завгодно. А ось Генрі Маркрам зі Швейцарського федерального інституту в Лозанні пропонує інше порівняння: мозок - це конструктор "Лего". Ви можете "конструювати" що завгодно, але тільки з елементарних нейронних комплексів-"цеглинок".

Маркрам і його команда розробили метод одночасного "прослуховування" електричної активності відразу декількох окремих нейронів в мозку з використанням надтонких голок.

На двотижневих щурах було поставлено понад 200 експериментів, і в кожному випадку автори записували "переговори" усередині групи з 12 нейронів. Для цього вони активували імпульсом ззовні один нейрон і стежили за відгуками його сусідів, щоб побудувати карту з'єднань між клітинами.

Якби мозок був схожий на "пластилін", то кожен нейрон мав би рівні шанси на встановлення зв'язку з будь-яким іншим нейроном. Але це не так. Виявилося, що для двох нейронів ймовірність передати сигнал один одному (а також міцність усталеного "медіамосту") прямо пропорційна кількості їхніх спільних сусідів.

Вчені змоделювали на комп'ютері систему з 2 000 нейронів і відтворили на ній свій експеримент на щурах. Результати вийшли ті ж.

Згідно сформульованим "правилам сусідів", вдалося визначити функціональну групу нейронів у 40-50 клітин. Ці 40-50 нейронів і утворюють елементарну мозкову "Лего-цеглину".

"Характер взаємодії цих елементарних структур між собою індивідуальний, тому люди сприймають одні й ті самі речі, але запам'ятовують по-різному", - пояснює Генрі Маркрам.

За словами вченого, комбінація таких структур може являти собою той нервовий "носій", на який протягом усього життя записується інформація.

Читайте також:

Життя у місті руйнує мозок

Мозок ссавців виявився побудований за принципом Інтернету

Китайські вчені довели, що жінкам шкідливо думати

Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: