Штам "Дельта" поширюється так само легко, як вітрянка, і може передаватися від вакцинованих - ЗМІ

Штам "Дельта" поширюється так само легко, як вітрянка, і може передаватися від вакцинованих - ЗМІ

Фото: УНІАН

"Дельта" передається інтенсивніше , ніж будь-які інші відомі віруси, як от Ebola, сезонний грип чи вітряна віспа.

Центри із контролю й профілактики захворювань США (CDC) поширили внутрішню інформацію, яка свідчить, що штам коронавірусу "Дельта здатний викликати важчий перебіг захворювання, ніж попередні варіанти, і поширюється так само легко, як вітрянка.

Внутрішній федеральний документ опинився в розпорядженні The New York Times і The Washington Post. У ньому чиновників закликають "визнати, що війна змінилася".

Документ є внутрішньою слайдовою презентацією CDC. У ньому наводиться комбінація нещодавно отриманих, ще не опублікованих даних розслідувань спалахів та зовнішніх досліджень, які показують, що вакциновані особи, інфіковані "Дельтою", можуть передавати вірус так само легко, як і нещеплені.

"Вакциновані люди з так званими проривними інфекціями варіанту "Дельта" носять у носі й горлі стільки ж вірусу, скільки невакциновані люди, і можуть із такою ж легкістю поширювати його, хоча й рідше", - заявила лікарка Рошель Валенські. Вона також зауважила, що "Дельта" може передаватися від вакцинованих людей, хоч і рідко. Вчені вважають, що таких випадків існує більше, ніж було заведено вважати раніше.

Окрім того, штам "Дельта" передається інтенсивніше , ніж будь-які інші відомі віруси, як наприклад, MERS, SARS, Ebola, застуда, сезонний грип і вітряна віспа. У документі сказано, що цей варіант COVID-19 такий самий заразний, як вітрянка.

В одному зі слайдів зазначено, що серед старших вікових груп існує більший ризик госпіталізації та смерті порівняно з молодими людьми, незалежно від статусу вакцинації.

Як передає The New York Times, рівень вірусу в організмі тих людей, у яких виявили "Дельту" в тисячу разів більший, ніж у тих, в кого виявили коронавірус, щойно про нього стало відомо. Дослідження також показують, що при мутованому COVID-19 в дихальних шляхах хворого в 10 разів більше вірусу, ніж у тих, хто інфікувався штамом "Альфа", який теж вважається досить заразним.

Нагадаємо:

Чи є сьогодні протокол лікування "Дельти" та які його симптоми – Катерина Булавінова

Чи є сьогодні протокол лікування "Дельти" та які його симптоми – Катерина Булавінова

Повʼязані теми:

Наступна публікація