Штучні дерева допоможуть в боротьбі з глобальним потеплінням

Штучними деревами дослідники пропонують називати будь-який пристрій, який здатний витягувати з повітря вуглекислий газ.

Учені з Великобританії запропонували боротися з глобальним потеплінням за допомогою штучних дерев. Про це повідомляється в спеціальній доповіді Інституту інженерів-механіків (Institution of Mechanical Engineers).

Штучними деревами дослідники пропонують називати будь-який пристрій, який здатний витягувати з повітря вуглекислий газ. Зокрема, проста механічна конструкція - фільтр, через який проходить повітря, - також може називатися штучним деревом. Розрахунки дослідників показують, що система, що фільтрує, розміром з великий контейнер дозволяє замінити близько 1000 дерев аналогічного розміру.

Як альтернативний варіант дослідники пропонують використовувати біореактори, в яких вуглекислий газ поглинатиметься мікроскопічними водоростями в результаті фотосинтезу. Встановлювати ці контейнери передбачається в містах на дахах будівель. Інженери відзначають, що існуючі технології дозволяють виробити в найближчі 10-20 років лише у Великобританії більше 100 тисяч штучних дерев.

Фахівці, проте, заявляють, що подібні пристрої не є панацеєю - для боротьби з глобальним потеплінням необхідний комплексний підхід, тобто, наприклад, розвиток програми скорочення викидів. Окрім цього дослідники відзначають, що для створення ефективних технологій захисту довкілля у Великобританії необхідна участь уряду в розмірі не менш 10 мільйонів фунтів.

Нагадаємо, лідери країн Євросоюзу ухвалили спільну стратегію боротьби з глобальним потеплінням. Східній Європі надали пільги.

Згідно з планом "20-20-20", викиди вуглекислого газу до 2020 року мають скоротитися на 20%.

Політики сподіваються, що європейський підхід стане прикладом для наслідування.

Читайте також:

Країни ЄС домовилися спільно захищати клімат

Складено прогноз світової погоди на найближчі сто років

Google та ООН виклали в Інтернеті карту глобального потепління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: