Шум на роботі визнали причиною хвороб серця

Якщо люди перекрикують одне одного на роботі, то скоро їх чекає госпіталізація.

Тривала дія шуму на робочому місці сприяє збільшенню ризику серцево-судинних захворювань, особливо - у чоловіків-курців. До таких висновків прийшли американські вчені в результаті дослідження, в якому взяли участь 6 тисяч працюючих жителів США.

Співробітники Університету Британської Колумбії використовували у своїй роботі анкети американців, включених до Національного опитування з вивчення здоров'я і харчування (National Health and Nutrition Examination Survey). Дані учасників опитування фіксувалися з 1999 по 2004 рік.

У залежності від умов праці, учасники дослідження були розділені на дві групи: працівники, які безперервно піддавалися тривалому впливу сильного шуму протягом щонайменше трьох місяців, і всі інші. Сильним автори дослідження вважали шум, який змушує підвищувати голос, щоб бути почутим людиною, яка знаходиться поруч.

Згідно з результатами опитування, 21 відсотку учасників доводилося працювати в таких умовах протягом 9 місяців і більше. Ці люди, відзначають автори дослідження, частіше виявлялися курцями і частіше страждали надмірною вагою в порівнянні з працею в більш комфортних умовах.

За підрахунками дослідників, тривалий вплив шуму на роботі був пов'язаний із збільшенням імовірності стенокардії у 2,9 рази, коронарної недостатності - в 2 рази, ізольованої діастолічної гіпертензії - в 2,3 рази. Найбільш високим ризик перерахованих захворювань був серед чоловіків, працівників віком до 50 років і курців.

Отримані дані свідчать про те, що підвищений рівень шуму на робочому місці заслуговує пильної уваги як важливий фактор ризику серцево-судинних захворювань, відзначають автори дослідження.

Читайте також:

Чоловіку з Житомирщині провели унікальну операцію: замінили серце і легені

Більше половини українців мають хвороби серця

МОЗ: в Україні росте хворе покоління дітей

Українці на другому місті за кількістю курців у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: