Швидкість передачі даних безпровідним шляхом зросте до 1 Гбіт/с

Intel, Samsung, Microsoft і Panasonic об'єдналися для створення технології надшвидкої передачі даних за допомогою радіосигналу.

Найбільші світові компанії, які працюють в області високих технологій - Intel, Samsung, Microsoft і Panasonic - оголосили про створення альянсу, мета якого полягатиме у створенні нової безпровідної технології передачі даних, яка працюватиме на швидкості від 1 Гбіт/сек і вище.

Для реалізації технології техно-гіганти мають намір використати 60-гігагерцовий частотний діапазон.

Новий альянс отримав назву WGA або Wireless Gigabit Alliance, а новий стандарт зв'язку - WiGig. З технічної точки зору він базуватиметься на технології Wirelss HD, розробленою компанією Panasonic і призначеною для безпровідної передачі високоякісного контенту на пристрої домашньої електроніки без використання проводів.

Окрім чотирьох організаторів Wireless Gigabit Alliance, як асоційовані члени сюди також прийняті компанії Atheros, Broadcom, Dell, LG Electronics, Marvell International, MediaTek, NEC, Nokia і Wilocity. Багато хто з цих компаній раніше входив до складу групи розробки Wireless HD.

На відміну від Wireless HD, WiGig буде більш універсальним і зможе зв'язувати в єдину мережу мобільні телефони, комп'ютери, відеокамери, плеєри і домашню електроніку. Інженери компаній-засновників альянсу стверджують, що пізніше швидкість роботи WiGig досягатиме 6 Гбіт/сек.

Проте, є у нового стандарту і противники. До них, зокрема, відноситься комітет IEEE, який раніше займався стандартами WiFi і WiMax. Недавно тут заявили, що ведуть розробку нової версії WiFi, в якій також передбачено використання радіочастот 60-гігагерцового діапазону, які не ліцензуються. Яким чином два фактично конкуруючі стандарти могли б співіснувати, експерти поки говорити не беруться.

Розробники WiGig стверджують, що їхня технологія більш універсальна, ніж WiFi, оскільки дозволяє передавати не лише IP-дані, але й інші пакети, наприклад відео у форматі HDMI.

Незалежні експерти відзначають, що саме 60-гігагерцевий діапазон має декілька переваг, проте він же має і декілька досить серйозних недоліків. По-перше, цей діапазон є мікрохвильовим, а хвилі цієї довжини великою мірою поглинаються молекулами кисню в повітрі, по-друге, 60-гігагерцевий діапазон має досить багато сусідніх радіотехнологій, наприклад супутникові, внаслідок чого тут можуть виникати значні перешкоди. З іншого боку, частотна розноска каналів тут запросто може досягати 2,5 гігагерц, проти 40 мегагерц і нинішніх мереж WiFi (2,5 Ггц), такий великий діапазон дозволяє досягати великих швидкостей зв'язку за рахунок одночасного використання сотень підканалів.

Ще однією особливістю 60-гігагерцевого діапазону є його спрямованість, що на практиці означає необхідність прямої видимості між приймачем і передавачем, хоча через стіни такі хвилі можуть проходити.

Дві переваги направлених хвиль полягають в наступному: тут не потрібні великі потужності сигналів, а для того, щоб пристрої "побачили" один одного можна їх просто направити один на одного, уникаючи довгої і не завжди ефективної процедури радіопошуку.

Читайте також:

Неофіційна версія Windows 7 заражена трояном

Білл Гейтс сприяє медичній революції

Мобільні телефони навчили шукати громадські туалети

Найшвидша відеокамера знімає 6 мільйонів кадрів на секунду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: