Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Професор Панайотіс Завос у лабораторії на Ближньому Сході ставить експерименти з клонування людини.

Скандально відомий фахівець з лікування безпліддя Панайотіс Завос заявив, що клонував 14 людських ембріонів та імплантував 11 з них в матки чотирьох жінок.

Процедуру клонування зняв незалежний кінорежисер, який підтвердив цей факт в інтерв'ю британському виданню The Independent.

В багатьох країнах такі дії незаконні, а у Великобританії взагалі кваліфікуються як кримінальний злочин. Тому Завос приховує місцезнаходження своєї лабораторії, але, швидше за все, вона розташована десь на Близькому Сході, де клонування не заборонене. У Завоса також є клініки в США і на його рідному Кіпрі.

Жоден з імплантованих ембріонів не прижився, але Завос в інтерв'ю газеті запевнив, що це лише початок, він буде намагатися і далі й поспішати він не стане.

"Наше завдання - зробити так, щоб клонована дитина з'явилася на світло здоровою", - сказав він.

Більшість експертів упевнені, що методи клонування не настільки вдосконалені на тваринах, щоб допускати клонування людини в репродуктивних цілях. Завос, з свого боку, запевняє, що багато проблем з клонуванням тварин - вроджені вади, гіпертрофовані плоди - вже зведені до мінімуму.

В інтерв'ю доктор повідомив, що створив клоновані ембріони з тканин трьох померлих людей на прохання їх родичів. Зокрема використовувалися клітки 10-річної дівчинки Кейді, загиблої в автокатастрофі.

Завос з'єднав клітки померлих не з яйцеклітинами людини, а з яйцеклітинами корови, з яких витягнута ДНК тварини. Вийшла модель гібрида людини з коровою, на якій можна вивчати методику клонування. Завос підкреслив, що абсолютно не має наміру імплантувати такі ембріони в матку жінок: вони призначені тільки для експериментів.

Читайте також:

Іранські вчені клонували козу

Арабські вчені вперше клонували верблюда

Вчені з Південної Кореї навчилися дешево клонувати собак

Французи почнуть клонувати делікатеси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: