Сканування мозку допомагає передбачити поведінку людини

Просканувавши мозок людини вчені змогли передбачити її поведінку краще, ніж вона сама. Дослідження збираються застосовувати в рекламі та соціальних кампаніях.

Сканування мозку може передбачити вашу поведінку краще, ніж ви самі, вважають американські вчені.

Провівши експеримент, вони визначили, чи будуть люди, які переглядають повідомлення про використання сонцезахисного крему, використовувати його протягом найближчого тижня. І томограми мозку краще відповідають дійсності, ніж усні затвердження цих людей. Дослідження проводила група співробітників Університету Каліфорнії.

"Ми намагаємося з'ясувати, чи містить мозок приховану мудрість", - заявила представниця групи Емілі Фальк.

Томографія з допомогою магнітного поля вимірює параметри кровотоку в мозку, дозволяючи з'ясувати, які частки мозку більш і менш активні по відношенню до інших. Дуже важливо уважно поставитися до отриманих даних, правильно витлумачивши їх.

У дослідженні взяли участь 20 молодих чоловіків і жінок. Перебуваючи під впливом томографа, вони читали і прослуховували повідомлення про безпечне використання сонцезахисного крему, змішані з іншими повідомленнями, так що вони не могли здогадатися, в чому була суть експерименту.

"У день експерименту перед початком сканування кожен учасник повинен був повідомити, користувався він сонцезахисним кремом протягом попереднього тижня, чи збирається використовувати його на наступному тижні, а також викласти своє ставлення до сонцезахисного крему в цілому", - пишуть дослідники. Після сканування і прийому адресованих їм повідомлень піддослідні відповідали на питання про свої наміри, а потім отримували сумку з подарунками, серед яких був і сонцезахисний крем.

"Через тиждень ми несподівано виходили на зв'язок з випробуваними, щоб з'ясувати, скористалися чи вони сонцезахисним кремом", - сказала Фальк. Близько половини волонтерів вчинили у відповідності зі зробленими заявами. Дослідники ж знайшли ділянку кори головного мозку, активність якого виявляла справжні наміри піддослідного.

"За цією ділянкою мозку ми можемо передбачити поведінку близько трьох чвертей людей - чи стануть вони використовувати сонцезахисний крем активніше, ніж мали намір на словах", - пояснив Ліберман.

"Ця ділянка кори головного мозку у людей набагато більша, ніж у інших приматів. Вона відповідає за самоаналіз і, схоже, критично важливіша для здатності мислити про себе, про свої уподобання і цінностях", - додав професор.

Тепер, заявила Фальк, вчені шукають інші ділянки головного мозку, які допомогли б зробити дослідження ще більш точним. Їх відкриття може придбати більшу важливість для рекламістів, які бажають мотивувати споживачів інформації. Але в рівній мірі воно допоможе і експертам у галузі здоров'я, які намагаються переконати публіку у важливості здорового способу життя, переконана дослідниця.

Зараз група вчених готує доповідь про експерименти, в ході яких належить спрогнозувати, скільки людей кине палити, ознайомившись з агітаційними матеріалами на цю тему.

Читайте також:

Учені: поцілунок матері захищає немовля від хвороб

У Великобританії заморозили чотиримісячне немовля

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: