Складена карта світового наукового співробітництва

Працівник компанії Science-Metrix створив карту, на якій вказані місця роботи вчених Європи та США і взаємодія між ними.

Співробітник консалтингової компанії Science-Metrix Олів'є Бошен склав карту світового наукового співробітництва. Подробиці її створення автор наводить у своєму блозі.

Бошен використовував інформацію з баз наукових статей Scopus і Web of Science - його цікавили дані про місце роботи вчених. Якщо в числі авторів статті виявлялися дослідники з двох різних міст, то Бошен зараховував взаємодію між цими населеними пунктами. У результаті Бошен отримав велику кількість таких пар і наклав їх на карту у вигляді ліній, що з'єднують міста. Чим більша кількість зв'язків набиралася для кожної пари, тим яскравішим був колір лінії (яскравість збільшувалася за логарифмічною шкалою).

На підсумковій карті видно, що найбільш інтенсивними виявилися зв'язки усередині одного континенту. Найбільша кількість міжконтинентальних зв'язків утворена між країнами Європи та США.

Нещодавно інший колектив учених провів ще одне цікаве дослідження за подібною тематикою. Автори показали, що статті фахівців, що працюють в безпосередній близькості один від одного, більш популярні (тобто їх частіше цитують у статтях інших учених), ніж статті, автори яких працюють у різних місцях.

Читайте також:

Вчені створили техногенні дерева, які замінять вуличні ліхтарі

Археологи знайшли Велику в'єтнамську стіну

Науковці встановлять атомні електростанції-субмарини на дні моря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: