Складено рейтинг найтаємніших шифрів світу, які неможливо розгадати

Досі найскладнішими шифрами, які не можуть розшифрувати, навіть, найкращі криптографи, є Фестський диск, криптограми Бейла, Рукопис Войнича, Шифр Дорабелла та інші.

Незважаючи на розвиток технологій дешифрування, яке прискорилося з появою інтернету, людство продовжує ламати голову над нерозгаданими повідомленнями.

Британська газета The Daily Telegraph склала список з 10 шифровок, зміст яких досі не вдалося розкрити, незважаючи на прогресивні комп'ютерні технології.

1. Найважливішим зашифрованим посланням давньої культури острова Крит став Фестський диск - виріб з глини, знайдений в місті Фест в 1903 році. Обидві його сторони вкриті ієрогліфами, що нанесені по спіралі.

2. Лінійне письмо А також було знайдене на Криті і названо на честь британського археолога Артура Еванса. У 1952 році Майкл Вентріс розшифрував лінійне письмо B, яке використовувалося для шифрування мікенської мови - найдавнішої з відомих варіантів грецької. Але лінійне письмо A розгадано лише частково, при цьому розгадані фрагменти написані якоюсь невідомою науці мовою.

3. Криптос - скульптура, яку американський художник Джеймс Сенборн встановив на території штаб-квартири ЦРУ в Ленглі, штат Вірджинія, в 1990 році. Зашифроване послання, яке нанесене на неї, досі не можуть розгадати.

4. Шифр, нанесений на китайський золотий злиток. Сім золотих злитків були в 1933 році приблизно видані генералу Ваню в Шанхаї. На них нанесені картинки, китайські письмена і якісь зашифровані повідомлення, в тому числі латинськими літерами.

5. Криптограми Бейла - три зашифрованих повідомлення, які, як передбачається, містять відомості про місцезнаходження скарбу з двох фургонів золота, срібла і дорогоцінних каменів, закопаного в 1820-х роках під Лінчбергом, що в окрузі Бедфорд, штат Віргінія, партією золотошукачів під проводом Томаса Джефферсона Бейла.

Ціна не знайденого досі кладу в перерахунку на сучасні гроші має становити близько 30 млн доларів. Загадка криптограм не розкрита до цього часу, зокрема, спірним залишається питання про реальне існування скарбу.

6. Рукопис Войнича, який часто називають найтаємничою в світі книгою. У рукописі використано унікальний алфавіт. У книзі близько 250 сторінок і малюнки, що зображують невідомі квіти, оголених німф і астрологічні символи. Вперше вона з'явилася наприкінці XVI століття, коли імператор Священної Римської імперії Рудольф II купив її в Празі у невідомого торговця за 600 дукатів. Від Рудольфа II книга перейшла до дворянам і вченим, а в кінці XVII століття зникла.

Манускрипт знову з'явився приблизно в 1912 році, коли його купив американський книгопродавець Вілфрід Войнич. Після його смерті рукопис був переданий в дар Єльському університету. Британський вчений Гордон Рагг вважає, що книга - майстерна містифікація.

У тексті є особливості, не властиві жодній з мов. З іншого боку, деякі риси, наприклад, довжина слів, способи з'єднання літер і складів, схожі на існуючі в справжніх мовами.

7. Шифр Дорабелла, складений в 1897 році британським композитором сером Едвардом Вільямом Ельгаром. У зашифрованому вигляді він відправив лист до міста Вульвергемптон своїй подрузі Дорі Пенні, 22-річній дочці Альфреда Пенні, настоятеля собору святого Петра. Цей шифр залишається нерозгаданим.

8. Також в списку є і чаошифр, який не змогли розкрити за життя його творця. Шифр винайшов Джон Ф. Байрн в 1918 році, і протягом майже 40 років безуспішно намагався зацікавити ним владу США. Винахідник запропонував грошову нагороду тому, хто зможе розкрити його шифр, але в результаті ніхто за нею не звернувся. Але в травні 2010 року члени сім'ї Байрн передали всі документи, що залишилися від шифру в Національний музей криптографії в Меріленді, що призвело до розкриття алгоритму.

9. Шифр Д'Агапейеффа. У 1939 році британський картограф російського походження Александер Д'Агапейефф опублікував книгу з основ криптографії Codes and Ciphers, в першому виданні якої показав шифр власного винаходу. У наступні видання цей шифр включений не був. Згодом Д 'Агапейефф зізнався, що забув алгоритм розкриття цього шифру. Підозрюють, що невдачі, які спіткали всіх, хто намагався розшифрувати його роботу, викликані тим, що зашифровуючи текст, автор допускав помилки.

10. Таман Шуд. 1 грудня 1948 на узбережжі Австралії в Сомертоне, що під Аделаїдою, було знайдено мертве тіло чоловіка, одягненого у светр і пальто, незважаючи на характерно жаркий для австралійського клімату день. Документів при ньому не виявили. Спроби порівняти відбитки його зубів і пальців з наявними даними на живих людей також ні до чого не привели. Патологоанатомічний огляд виявив протиприродний приплив крові, якою була наповнена, зокрема, його черевна порожнина, а також збільшення внутрішніх органів, але ніяких чужорідних речовин у його організмі при цьому знайдено не було.

На залізничній станції одночасно знайшли валізу, яка могла належати загиблому. У валізі лежали брюки з секретною кишенею, в якій знайшли вирваний з книги шматок паперу з надрукованими на ньому словами Taman Shud. Слідство встановило, що клаптик паперу був вирваний з дуже рідкісного екземпляра збірника "Рубаї" великого перського поета Омара Хайяма.

Сама книга була виявлена на задньому сидінні автомобіля, кинутого незамкненим. На задній обкладинці книги були недбало накидані п'ять рядків великими літерами - зміст цього послання розгадати так і не вдалося. Досі ця історія залишається однією з найбільш таємничих загадок Австралії.

Читайте також:

У США знайшли кіноплівку з першими дослідами впливу ЛСД на людину (відео)

Американці створили лабораторію віртуальної реальності

Опубліковані нові фото загадкового племені у нетрях Амазонки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: