Skype закриється у наступному році через правовий конфлікт

На думку юристів Joltid, eBay порушив авторські права та розголосив конфіденційну інформацію про програмний код.

Skype
Інтернет-аукціон eBay попередив комісію з цінних паперів і ринків США про те, що сервіс Skype, який належить йому, може бути закритий. Причина в тому, що компанія Joltid, що належить засновникам Skype Никлас Зеннстрему та Януса Фріісому, звинувачує компанію eBay в порушенні ліцензійної угоди і вимагає позбавити її права доступу до програмного коду Skype.

Аукціон зажадав через суд визнати спроби Joltid анулювати ліцензію незаконними, але Joltid підготувала зустрічний позов. На думку юристів Joltid, eBay порушив авторські права та розголосив конфіденційну інформацію про програмний код. Нові слухання повинні розпочатися в червні 2010 року.

Втім, фахівці eBay вже приступили до розробки власної технології для Skype. Якщо вони встигнуть її завершити до закінчення судового розгляду, то рішення суду вже не буде мати принципового значення для Skype. Така розробка, за оцінкою експертів, обійдеться в десятки мільйонів доларів".

Нагадаємо, творці Skype швед Никлас Зеннстром та датчанин Янус Фрііс продали сервіс в 2005 році за 2,6 млрд доларів. До кінця 2007 року засновники системи працювали в Skype на посаді керівників за що отримали ще 500 млн доларів. Таким чином, за 5 років швед Зеннстром та датчанин Фрііс отримали 3,1 млрд доларів.

У 2008 році в eBay визнали, що помітно переплатили за Skype, але було вже пізно і кожен залишився при своєму. Тем не менш, в галузі наполегливо ходили чутки, що інтернет-аукціон не проти позбутися від Skype, так як займатися інтернет-телефонією там не збиралися. У різний час ті чи інші "поінформовані джерела" говорили про те, що Skype'ом цікавиться то Yahoo, то Microsoft, то Google, то американські телефонні компанії AT & T і Verizon.

Проте в останній рік популярність Skype почала рости як на дріжджах - зараз система нараховує більше 405 млн зареєстрованих користувачів (коли Ebay купила Skype їх було близько 50 млн), а стільникові оператори почали всерйоз побоюватися приходу Skype на мобільні телефони, так як це загрожує першому повної втратою ринку міжнародного та міжміського зв'язку.

Що стосується Зеннстрома і Фрііса, то вже після продажу вони заснували невелику компанію Joltid, яка розробила і ліцензувала персонально для Skype спеціальну пірингову технологію, що лежить в основі нинішньої версії інтернет-телефонії, крім того, вони створили венчурну компанію Atomico і вклали гроші в сервіс онлайн-відео Joost.

Інтернет-аукціон, купуючи Skype, розраховував вбудувати його в свій профільний бізнес. У компанії очікували, що учасники аукціонів почнуть спілкуватися один з одним по Skype, проте вони не стали.

Коли власники вирішили продати компанію, творці і колишні власники заявили, що готові взяти Skype назад, але запропонували занадто маленьку, на думку eBay, ціну. У відповідь нинішній власник вирішив виділити Skype в окрему компанію і провести IPO на початку 2010 року.

Якщо eBay програє справу в суді і Skype буде закритий, то ця клієнтська база розійдеться по конкурентах.

Читайте також:

Yahoo! та Microsoft об'єдналися проти Google

В Європі продають купальник-бікіні, який розчиняється у воді

Компанія Amazon "залізла" і почистила бібліотеки у приватних комп'ютерах

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: