Смерть Майкла Джексона обвалила найбільші світові інформаційні ресурси

Навіть Google на запит "Michael Jackson" реагував як на атаку комп'ютерного вірусу.

Після повідомлення про смерть легенди сучасної поп-культури Майкла Джексона майже всі найбільші інформаційні сайти працювали з досить помітними затримками. Украй складно було зайти на новину про співака на сайті ВВС, майже не відкривався сайт CNN, Вікіпедія також тимчасово перевела статті про Джексона у режим "тільки читання".

Cмерть Майкла Джексона позначилася і на стабільності роботи пошукової машини Google, яка обслуговує англомовних користувачів. На запит "Michael Jackson" Google реагував як на DDoS-атаку – попередженням "your query looks similar to automated requests from а computer virus or spyware application" (ваш запит виглядає як автоматичний запит від комп'ютерного вірусу).

Першими про смерть співака повідомили не інформагентства або телеканали, а маловідомі сайти і блогери. Першим про госпіталізацію Джексона повідомив сайт TMZ.com, який спеціалізується на новинах про знаменитостей. Цей ресурс о 0:30 за київським часом із посиланням на персонал клініки, куди був доставлений співак, написав, що Джексон доставлений до них без пульсу із зупинкою серця, причому негласно лікарки відразу ж заявили, що запустити серце співака буде вже неможливо.

Найбільші інформагентства, такі як AP або Reuters, на той момент ще мовчали. Не було новин і від найбільших телеканалів.

За кілька хвилин після публікації на TMZ більше сотні зареєстрованих редакторів енциклопедії Вікіпедія кинулася додавати записи у сторінку про Джексона.

Згідно з даними статистики, до 1:00 за київським часом на сторінку, присвячену співакові, було зафіксовано майже 10 000 звернень. Втім, багато користувачів енциклопедії поквапились повідомити, що Джексон поки не мертвий. "Він не мертвий, це попередні редакції сторінок, ще раз повторюю, він не мертвий", - свідчили кілька коментарів під новими записами.

На сторінці Джексона у Вікіпедії розвернулися справжні баталії: одні редактори поспіхом замінювали "є" на "був", "живе" на "жив" тощо. Через ще 15 хвилин адміністрація Вікіпедії майже на 2,5 години взагалі відключила частину сторінок енциклопедії, пояснивши це технічними проблемами на серверах.

О 1:15 за Києвом про те, що Майкл Джексон в дуже важкому стані доставлений у лікарню повідомив сайт газети Los Angeles Times, після чого у свої стрічки дані про критичний стан Джексона запустили Reuters, AP, Bloomberg, ВВС і CNN. При цьому всі вони повідомляли, про неясний стан Джексона: за одними даними він був підключений до апарату штучного серця, за іншими співак впав у кому, за третіми він був вже мертвий.

У результаті, приблизно о 2 годині за Києвом практично всі ЗМІ із посиланням на офіційних представників лікарні повідомили: "Джексон мертвий". Відразу після цього тисячі коментарів почали з'являтися на сервісах Twitter, Facebook та інших.

Новини про Майкла Джексона і про те, що натовп його шанувальників збирається навкола лікарні, де помер співак, з великим відривом знаходяться в топах усіх найбільших новинних і блог-сервісів.

Читайте також:

За виставлений в Інтернеті довідник луганському блогеру загрожує в'язниця

В Росії заблокували ЖЖ найпопулярнішого блогера

Богослужіння з Києво-Печерської лаври транслюватимуть в Інтернеті

Керівників Google судять за ролик із знущаннями над дитиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: