Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СМСці 25 років: українці розповіли, чи користуються мобільними повідомленнями

Статистика свідчить про, що з кожним роком українці отримують дедалі більше СМС. Щоправда, рекламних.

СМСка святкує ювілей: рівно 25 років тому британець Ніл Папворт надіслав перше у світі мобільне повідомлення.  Тоді він і гадки не мав, яку популярність отримає у світі новий сервіс. Економія платних символів сформувала нову лаконічну мову, а спілкування повідомленнями стало новою модою. Чи "скинути СМС" і досі в тренді - з’ясовувала ТСН.

Відео"Ніякої романтики: українці розповіли, чи користуються мобільними повідомленнями

Перша СМС у світі була святковою - розробник програми привітав свого керівника з Різдвом. В Україні СМС з’явились лише через шість років - перша була теж англійською. Відправляти повідомлення кирилицею ми почали лише у новому тисячолітті.

Тоді, у 1992 році, телефони лише приймали СМС - передавати їх потрібно було з комп’ютера. Аби налагодити сервіс з мобільного, знадобився іще рік. Що буде потім, не уявляв навіть сам британський програміст Ніл Папворт.

«Я мріяв лише про те, як замінити пейджер. Ніхто не знав, що це перетвориться на такого монстра! Фактично, я усвідомив, що створив, тільки у десяту річницю - коли всі говорили про це і відправляли СМС», - розповів він.

Ростислав набирає на телефоні СМС про те, що спізнюється на пару. Зізнається - якби не ТСН, те саме надіслав би інтернетом. «Це набагато зручніше і простіше. І швидше», - каже він.

У Андрія є акаунти чи не у всіх можливих месенджерах. СМСки вже років п’ять не в фаворі. «Інтернет зараз усе витіснив, ну це ж очевидно», - каже він.

Популярні сьогодні хіба що смішні повідомлення - тисячі абсурдних і нецензурних листувань гуляють тим самим Інтернетом. Але статистика свідчить про інше - з кожним роком українці отримують дедалі більше СМС. Щоправда, рекламних. Тільки за три квартали цього року – більше 700 мільйонів повідомлень.

Саме у СМС-повідомленнях, переконує Ганна, 63% українців  освідчуються. Але щастить не всім. А от у Валерії, яка відмовилась дістати з кишені телефон, власна причина набирати СМС. «Коли ти в людини усюди в чорних списках, то в СМСці можна написати», - каже вона.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції