Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сон став довшим, але погіршився: як пандемія коронавірусу заважає людям спати

Сон став довшим, але погіршився: як пандемія коронавірусу заважає людям спати

Тепер люди сплять щоночі на 15 хвилин довше.

Дослідники виявили, що під час карантину через пандемію коронавірусу довжина сну збільшилася, однак його якість стала гіршою.

Про це йдеться на Science Alert.

Протягом останніх кількох місяців під час глобальної пандемії люди скаржилися на зміни уві сні, чи то проблеми з засинанням. Попередні дослідження в Європі і США показують, що, хоча правила соціальної ізоляції створили для багатьох умови, в яких є більше часу для нічного відпочинку, у деяких він лише погіршився.

Опитування 435 дорослих в Австрії, Німеччині та Швейцарії показує, що в цілому люди сплять щоночі на 15 хвилин довше, але в середньому люди повідомляють, що якість їхнього сну погіршується.

Дослідження проводилося протягом шести тижнів, від середини березня до кінця квітня, коли країни застосовували суворі пандемічні заходи. 

Як правило, ми очікуємо, що зниження соціальної активності буде пов'язано з повідомленнями про поліпшення якості сну. Однак у нашій вибірці загальну якість сну знизилася.
дослідник сну і вчений-невролог Крістін Блюм з Базельського університету в Швейцарії

Дослідження в Сполучених Штатах показало, що під час пандемії студенти університетів, які відвідують дистанційні класи, дотримувалися більш регулярного графіка сну і мали приблизно на півгодини більше відпочинку на тиждень. Навіть у вихідні група з 139 студентів продовжувала спати в середньому приблизно на 24 хвилини більше. 

Дослідники кажуть, що після вступу в силу карантинних обмежень понад 90% опитаних студентів мають рекомендований семигодинний сон.

Відомо, що недостатній сон і нерегулярний режим сну сприяють виникненню серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи хвороби серця, інсульт, збільшення ваги, діабет, депресію тощо. 

Людям, які сплять більше і почуваються бадьорими, фахівці зі сну радять також виходити з дому протягом дня. Дослідження показують, що якість сну людини можна поліпшити за допомогою фізичних вправ і доступу на вулицю.

Нагадаємо, данські дослідники виявили, що пізній сон впливає на якість сперматозоїдів у чоловіків і знижує їхні шанси на батьківство.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції