Сонячна система зіткнеться з помаранчевим карликом

В найближчі 1,5 мільйона років Сонячна система зблизиться з помаранчевим карликом Gliese 710.

Співробітник Пулковської обсерваторії Вадим Бобильов виявив, що в найближчі 1,5 мільйона років Сонячна система зблизиться з помаранчевим карликом Gliese 710. Стаття вченого прийнята до публікації в журналі Astronomical Letters, а її препринт доступний на сайті arXiv.org.

У рамках роботи астроном використовував дані про рух близько 35 тисяч близьких до Сонця зірок, зібрані супутником Європейського космічного агентства Hipparcos. Вченого цікавили об'єкти, які можуть пройти у відносній близькості від нашого світила. Подібні зірки визначалися за допомогою комп'ютерного моделювання.

У підсумку Бобильова вдалося встановити, що з імовірністю 0,86 через 1,45 мільйона (з похибкою 0,06 мільйона) років зірка Gliese 710 наблизиться до Сонця на відстань менше двох світлових років, тобто увійде в хмару Оорта - регіон, джерелом службовець довгоперіодичних комет.

Також існує ненульова (правда, досить мала) ймовірність, близько 0,0001, що зірка пройде настільки близько від Сонця, що вплине на об'єкти в поясі Койпера, куди, зокрема, входить Плутон.

Ближнім кордоном пояса Койпера є орбіта Нептуна, а дальнім - сфера з радіусом 55 астрономічних одиниць (середніх відстаней від Землі до Сонця). Цей пояс є джерелом комет з періодом обертання навколо Сонця менше 200 років.

Читайте також:

Марсіанська весна розтопила кригу на північному полюсі

Вчені знайшли на Місяці величезні запаси криги

Марсіанська зима вбила американський апарат Phoenix

NASA не послухалося Обаму: астронавти все-таки полетять на Марс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: