Сонячний колектор та GPS-маячок для собаки. У Харкові відбувся фестиваль винахідників

25 геніїв презентували свої розробки в різних галузях.

Свій варіант мабутнього запропонували Україні молоді винахідники. Зокрема, вони залучили у союзники сонце, модернізували собак і дронів. У Харкові відбувся фестиваль мейкерів – тобто творців нової реальності.

25 геніїв презентували свої розробки в різних галузях. І цей фестиваль тільки набирає обертів. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Просто на підлозі Микола Христенко збирає 200-кілограмову конструкцію. Разом із трьома інженерами-ентузіастами він розробив сонячний колектор, або простіше міні-електростанцію. Три місяці роботи та майже чотири тисячі доларів, які хлопці виграли на міжнародному конкурсі. Установка – величезне дзеркало діаметром п'ять метрів, яке концентрує сонячні промені. Виробляє кіловат електроенергії та 20 кіловат теплової. Як використовувати систему, винахідники пропонують вирішити споживачам.

Тим часом Євгеній Лютак презентує дрон. Літальний апарат підіймає в повітря ламінований папірець формату А-4. Може кружляти над об'єктом вашої уваги годинами. Хлопець зізнається, у світі це – не ноу-хау. Але в Україні з летючою рекламою слабувато:

"Близько 95 відсотків людей звертають увагу на дрон, тому що звичайна реклама вже всім набридла і малоефективна. А от саме така реклама може розширити горизонти", – говорить Євгеній Лютак.

Винахід киянина Івана Каунова допоможе власникам песиків знайти своїх чотирилапих непосидьків. У нашийник хлопець умонтував GPS-маячок. І тепер може знайти собаку навіть уночі.

На перший у Харкові фестиваль мейкерів зібралося 25 учасників. Відгукнулися не лише студенти, а й професійні інженери, яким є чим здивувати не тільки Україну, а й увесь світ.

"Це те, що ми називаємо четвертою революцією, що дозволяє абсолютно кожній людині створити щось цікаве, що може перевернути світ", – каже продюсер Kharkiv Maker Faire Світлана Бовкун.

Фестиваль мейкерів подорожує Україною. Після Києва, Одеси та Харкова свої інженерні таланти покажуть львів'яни.

Наталка Стрічка

ВідеоУ Харкові відбувся фестиваль творців нової реальності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: