Соціальна мережа "В контакті" відкрила торрент-трекер

Тепер користувачі "В контакті" зможуть обмінюватися файлами і не бути звинуваченими у порушенні авторських прав. Натомість загроза звинувачення постає перед засновниками мережі.

Соціальна мережа "В контакті" відкрила файлообмінний сервіс. Додаток VKTracker, запущений в режимі бета-тестування, працює за принципом торрент-трекера.

Сервіс VKTracker дозволить користувачам "В контакті" обмінюватися фільмами, музикою і програмами за допомогою технології BitTorrent. На серверах соціальної мережі будуть зберігатися лише невеликі torrent-файли, а сам контент буде передаватися безпосередньо між учасниками.

Виконавчий директор "В контакті" Лев Левієв повідомив, що правовласники часто пред'являють претензії до файлів, розміщених на особистих сторінках користувачів. З трекером таких труднощів виникнути не повинно: файли зберігаються на комп'ютерах самих користувачів, а сама соціальна мережа виступить в ролі каталогу torrent-файлів і буде технічно підтримувати сервіс обміну.

Таким чином, відкриття трекера дозволить "В контакті" уникнути відповідальності за порушення авторських прав. Крім того, сервіс дозволить знизити витрати соціальної мережі на оплату трафіку.

На 30 вересня 2009 року в каталозі VKTracker були розміщені, зокрема, такі новинки кінопрокату, як "Дев'ять", "Гола правда" і "Пункт призначення 4", дві перші серії шостого сезону популярного серіалу "Доктор Хаус", ігри Need for Speed : Shift і FIFA 10, операційна система Microsoft Windows 7 Professional і пакет програм Microsoft Office 2007. Кількість учасників сервісу становило 2349 осіб.

Нагадаємо, у Європі у власників сервісів такого роду постійно виникають складнощі з законом. Так, у квітні 2009 року чотирьох засновників найбільшого в світі торрент-трекера The Pirate Bay засудили до року ув'язнення і великого грошового штрафу за порушення законодавства про авторське право.

Читайте також:

"В Контакті" відвідують більше, ніж "Однокласників"

Провайдерів змусили заблокувати торрент-портал

Творців торренту Pirate Bay посадили до в'язниці

В Голландії закрили 75 торрентів в один день

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: