Соціальні мережі стають раєм для хакерів

Експерти радять уважніше ставитися до підозрілих посилань та викладу в соціальних мережах приватної інформації.

Соціальні мережі типу Facebook стають усе більш привабливим полем діяльності для хакерів і кіберзлочинців, уважають експерті компанії Trend Micro, що займається безпекою в інтернеті.

Віртуальних шахраїв і розповсюджувачів комп'ютерних вірусів залучає масова популярність соціальних мереж, зокрема сайту Facebook, що налічує вже більше 175 мільйонів користувачів у всьому світі, а також великий об'єм персональної інформації, якою обмінюються клієнти таких мереж. "У соціальних мережах реєструється дуже багато користувачів, тому зловмисникам стає вигідно використовувати ці майданчики для своїх цілей", - вважає Девід Перрі. "Вони можуть перехопити всю інформацію, яку ви поширюєте, спілкуючись на цих сайтах. Таким чином, самі про це не здогадуючись, ви можете зробити доступними важливі для вас персональні дані", - застерігає експерт.

Навіть нешкідлива на перший погляд інформація, до якої мають доступ всі користувачі, може зацікавити кіберзлочинців. Так, наприклад, імена родичів або домашніх тварин, підписані під фотографіями, які клієнти соціальних мереж розміщують на сайтах, можуть допомогти зловмисникові відповісти на типові питання, що задаються в разі втрати пароля, і, таким чином, дістати доступ, наприклад, до онлайн-рахунків або аккаунтів користувача.

Хакери можуть також поширювати віруси під виглядом комп'ютерних програм, призначених для використання в соціальних мережах. Після їх встановлення користувачами сайту, вони починають, наприклад, розсилати їх контактам повідомлення, в яких повідомляється, що вони порушили правила користування сайтом і їм в зв'язку з цим пропонується виконати певні інструкції. В результаті довірливі користувачі встановлюють в своєму профілі програму, яка насправді є вірусом, який повідомляє хакерам персональні дані користувача, а також розсилає себе всім друзям з його контактнів.

Під час останньої вірусної атаки Facebook, загроза виходила з простого повідомлення, в якому пропонувалося проглянути цікаве відео. У повідомленні зазначалося, що для перегляду ролика необхідно, перейшовши по приведеному гіперпосиланню, встановити плагін, який насправді був вірусом-трояном під назвою Koobface.

"Цей вірус краде з вашого комп'ютера файли типа кукі (cookie), які відповідають за ваші відвідини не лише сайту Facebook, але і інших соціальних мереж", - пояснює Йамз Янеза. "Використовуючи ці файли, хакер намагається змінити ваш профіль і реєструватися під вашим ім'ям, використовувати ваш контактний аркуш для розсилки повідомлень і коментарів", - додає експерт.

Щоб убезпечити користувачів соціальних мереж від збільшеної активності хакерів і віртуальних шахраїв, на думку експертів, необхідно, щоб адміністрації сайтів, які дозволяють поширювати на своїх платформах програми сторонніх розробників, посилили контроль за цим контентом.

Проте і самі користувачі повинні, по-перше, обачніше ставитися до додавання до списку контактів нових друзів, по-друге, не клікати по підозрілих гіперпосиланнях. І обов'язково пам'ятати золоте правило - не використовувати ніде однакові паролі, щоб не дати зловмисникові відкрити всі двері одним ключем.

Читайте також:

Швеція лідирує в галузі розвитку Інтернет-технологій

Ющенко зареєструвався у соціальній мережі

Соціальні мережі шкідливі для здоров'я

"В Контакті" відвідують більше, ніж "Однокласників"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: