Двигун, який тестували, відповідальний за вибух капсули Crew Dragon
Компанія SpaceX опублікувала в Мережі відео випробувань системи порятунку нового космічного корабля Crew Dragon.
Про це пише Naked Science.
Ідея системи полягає в тому, що якщо щось піде не так з ракетою, що несе Crew Dragon, апарат може задіяти свої власні двигуни, щоб уникнути небезпеки, повернувшись на Землю за допомогою парашутів.
"Наша команда завершила понад 700 випробувань двигунів SuperDraco для космічного корабля", - розповідають в компанії.
Апарат має вісім двигунів SuperDraco, що дозволяють йому досягати швидкості 700 кілометрів на годину. Парашути забезпечують максимально безпечне приземлення корабля з екіпажем на Землю після того, як спрацює система.
Ahead of our in-flight abort test for @Commercial_Crew—which will demonstrate Crew Dragon's ability to safely carry astronauts away from the rocket in the unlikely event of an emergency—our team has completed over 700 tests of the spacecraft's SuperDraco engines pic.twitter.com/nswMPCK3F9
— SpaceX (@SpaceX) September 12, 2019
Тести SuperDraco далеко не завжди йшли за планом. Цей двигун відповідальний за вибух капсули Crew Dragon під час випробування у квітні поточного року, з чим пов'язують перенесення термінів першого запуску космічного корабля Crew Dragon з екіпажем на борту.
Минулого тижня SpaceX провела необхідні випробування першого ступеня своєї ракети-носія Falcon 9, яка буде відповідальна за запуск двох астронавтів NASA на орбіту в рамках першого в історії випробувального польоту екіпажу Crew Dragon.
Як відомо, компанія SpaceX Ілона Маска 2 березня о 9:49 (за київським часом) вперше в історії запустила приватний пілотований корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.
Crew Dragon - один з двох пілотованих кораблів, створених в рамках програми NASA зі стимулювання розробки космічних кораблів приватними компаніями Commercial Crew Program. Він має доставити вантаж на МКС та повернутися на землю 8 березня.
Місія DM-1 - перший випробувальний політ корабля. На його борту корабля замість астронавтів помістили нашпигованого датчиками манекена Ріплі ( названий на честь героїні фільму "Чужий" Елен Ріплі). Випробування закінчилися вдало і корабель повернувся на Землю.