Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
SpaceX успішно запустила в космос п'ятдесяту ракету Falcon 9 разом із 6-тонним супутником зв'язку

Старт ракети із супутником відкладали два тижні.

Сьогодні, 6 березня, вранці за київським часом у США з мису Канаверал компанія Ілона Маска SpaceX провела успішний запуск у космос ракети-носія Falcon 9. Вона вивела на орбіту 6-тонний іспанський супутник зв'язку Hispasat 30W-6.

"Успішне розміщення Hispasat 30W-6 на геостаціонарній орбіті передачі підтверджено", - ідеться в повідомленні SpaceX у Twitter.

"Дуже пишаюся командою SpaceX! Не можу повірити, що запустили вже п'ятдесяту Falcon 9. Усього десять років тому ми не могли навіть досягти орбіти з маленькою Falcon 1", - зазначив Ілон Маск.

Старт ракети планували ще два тижні, постійно переносили – через погодні умови, додаткове тестування герметизації обладнання тощо.

Супутник Hispasat є найбільшим геостаціонарним супутником, який коли-небудь запускала компанія SpaceX. Він призначений для передавання телекомунікаційних сигналів країнам Європи, Північної та Південної Америки, Північної Африки.

Супутник виготовила американська компанія Space Systems/Loral на замовлення іспанського оператора Hispasat. У космосі апарат замінить застарілий супутник Hispasat 1D, який було запущено 16 років тому, 2002-го.

Нагадаємо, SpaceX запустила ракету з першими супутниками для роздачі глобального Інтернету.

Залиште свій коментар

Вибір редакції