SpaceX вперше відправила в космос пілотований корабель з манекеном на борту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Корабель має доставити вантаж на орбітальну лабораторію на МКС.

Компанія SpaceX Ілона Маска 2 березня о 9:49 (за київським часом) вперше в історії запустила приватний пілотований корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.

Запуск транслювався на офіційному Youtube-каналі NASA.

Запуск ракети Falcon 9 відбувся зі стартового комплексу LC-39A Космічного центру ім. Кеннеді, який розташований на острові Меррітт в окрузі Бревард штату Флорида. Звідти літатимуть і наступні місії пілотованого "Дракона".

Crew Dragon - один з двох пілотованих кораблів, створених в рамках програми NASA зі стимулювання розробки космічних кораблів приватними компаніями Commercial Crew Program. Він має доставити вантаж на МКС та повернутися на землю 8 березня.

Місія DM-1 - перший випробувальний політ корабля. На борту корабля замість астронавтів помістили нашпигованого датчиками манекена Ріплі (названий на честь героїні фільму "Чужий" Елен Ріплі). Якщо ж випробування закінчаться вдало, NASA спробує використати Dragon у  своїй місії вже цього липня.

Нагадаємо, у травні 2018 року Маск показав остаточний дизайн пілотованого корабля Crew Dragon, призначеного для доставки екіпажів на Міжнародну космічну станцію. Вeсь ринок доставки екіпажів зараз займає Росія.

Росія вже звинувачувала Маска в тому, що не може конкурувати на ринку космічних запусків. Зокрема, глава російської державної корпорації "Роскосмос" Дмитро Рогозін вважає, що Маск навмисно продає Пентагону ракети-носії за заниженими цінами, "щоб витиснути Росію з цього ринку".

Crew Dragon розробляє SpaceX від 2013 року на замовлення NASA. Корабель виводитиме на орбіту ракета-носій Falcon 9. Корабель зможе прийняти на борт до семи членів екіпажу або чотирьох чоловік і вантаж. SpaceX планує повертати корабель на землю після доставки вантажів і пасажирів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції