Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
SpaceX запустив у космос 7-тонний супутник для надшвидкісного інтернету в Азії

Багаторазова ступінь Falcon 9 повернулася на платформу в Атлантичному океані.

Американська ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на геостаціонарну орбіту японсько-сінгапурський телекомунікаційний супутник JCSat-18/Kacific-1. Апарат призначений для надання послуг широкосмугового доступу до мережі інтернет в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Запуск було здійснено з 40-го космічного стартового комплексу на авіабазі Канаверал у штаті Флорида. Супутник вагою 6,8 тонн, створений американською корпорацією Boeing, належить японській компанії SKY Perfect JSAT Corp. і сінгапурській компанії Kacific Broadband Satellites.

На носії Falcon 9 була використана перша багаторазова ступінь, яка вже застосовувалася для запуску двох вантажних кораблів Cargo Dragon компанії SpaceX до Міжнародної космічної станції, зокрема, в травні і липні 2019 року. Після відділення від ракети Falcon 9 перша багаторазова ступінь зробила керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You у 650 км від узбережжя Флориди в Атлантиці.

Як повідомлялося, 11 листопада компанія SpaceX за допомогою ракети Falcon 9 запустила чергову групу з 60 супутників Starlink. Важливо, що для цієї місії застосували перший ступінь ракети Falcon 9, яка вже тричі побувала в космосі. Уперше SpaceX вдалося використовувати ракету четвертий раз. Разом з цим SpaceX вперше повторно використала головний обтічник ракети.

Відео SpaceX запустила ракету Falcon 9 з 60 мінісупутниками, які важать чотири тонни

Це друга партія супутників для інтернет-проекту Ілона Маска і максимальна в історії компанії вага навантаження. Апарати розгорнуть на висоті в 280 кілометрів. Після тестів за рахунок власних двигунів супутники піднімуться ще вище. Плани компанії - до середини наступного року охопити Землю мережею з 12 тисяч інтернет-супутників для дешевого швидкісного інтернету.  

SpaceX запустила ракету Falcon 9 з 60 мінісупутниками, які важать чотири тонни

Залиште свій коментар

Вибір редакції