Спеціалісти попереджають про масштабну розсилку спама з вірусом

Розсилки листів зі шкідливими програмами стають все більш масовими. До листа додається електронна листівка від одного з членів сім'ї користувача.

Російська компанія "Доктор Веб", що займається розробкою засобів інформаційної безпеки, у тому числі антивірусного захисту, інформує про великомасштабні розсилки спам-повідомлень, у яких знаходяться архіви з шкідливими програмами.

Розсилки листів зі шкідливими програмами стають все більш масовими.

В ніч з 31 травня на 1 червня була зафіксована розсилка листів, в якій йшлося про те, що до листа додається електронна листівка від одного з членів сім'ї користувача. Але прикладений файл ecard.exe виявився "троянцем", повідомляє компанія.

В ніч з 1 на 2 червня під виглядом електронних листівок розсилалася вже інша "троянська" програма, яка сканує інтернет-трафік, що проходить через комп'ютер користувача, і краде з нього паролі до банківських інтернет-сервісів і електронних платіжних систем.

З вечора 2 червня почалася розсилка ще одного вірусу.

"Цього разу фантазія зловмисників стала багатшою - троянець поширювалася не лише під виглядом електронних листівок, але також у вигляді критичних оновлень для поштових клієнтів Outlook і The Bat!", - йдеться у повідомленні.

Компанія повідомляє, у вигляді подібних листів і, мабуть, тією ж групою людей, розсилаються і ідентичні фішингові листи з пропозицією викачати оновлення для поштових клієнтів із спеціального сайту. При переході на спеціально підготовлений сайт користувачеві пропонується ввести параметри свого поштового аккаунта нібито для переконфігурації поштової програми.

Фахівці компанії не рекомендують відкривати підозрілі файли з поштових повідомлень, або перед цим упевнитися в достовірності присланої інформації за контактними даними компанії, яка згадується в листі.

"Також не рекомендується вводити які-небудь приватні дані у веб-формах, які для цього не передбачені.

Наприклад, параметри доступу до поштових скриньок слід вводити тільки в налаштуваннях використовуваної поштової програми, виробникам же поштових клієнтів вони навряд чи можуть стати" в нагоді, - нагадують фахівці з інформаційної безпеки.

Читайте також:

"Антипіратський" троян псує mp3-файли

Microsoft запускає власну пошукову систему

Перезапущено найпотужніший суперкомп'ютер Європи

Український ринок ПК впав до рівня 2005 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: