"Співаючий пеніс" клопа побив усі рекорди гучності в світі тварин

Самець клопа-гребляка стрекоче своїм пенісом, швидко-швидко потираючи його об черевце, немов скрипаль смичком. І видає звуки гучністю до 99,2 децибел.

Найгучнішою істотою на Землі у співвідношенні з розміром свого тіла виявився водяний клоп Micronecta scholtzi, також відомий як клоп-гребляк. Найцікавіше, що свої "серенади" самці клопа співають за допомогою статевого органу.

При довжині тіла в 2 мм цей клоп "реве" з гучністю більш ніж 99 децибел. Це все одно, що слухати симфонічний оркестр з першого ряду чи гуркіт потягу, що проїжджає повз перон.

Самець клопа-гребляка (цей вид широко поширений в проточних прісних водоймах Європи) стрекоче, потираючи пеніс об членики черевця, скликаючи самок у період розмноження.

"Музичний інструмент" клопа завтовшки не перевершує людську волосину, проте шум, який він виробляє, досягає рівня 99,2 децибел. Для порівняння - сила звуку у блакитного кита досягає 188 децибел, а трубний рев слона - це 117 децибел.

Настільки видатні здібності мініатюрного створіння вразили вчених.

"Спочатку ми думали, що ці звуки видає якась більш велика тварина. Коли ми переконалися, що джерело звуку ідентифіковане правильно, то довго перевіряли, чи правильно відкалібрована апаратура", - зізнався доктор Джейм Віндмілл з університету Стратклайда в Глазго, Шотландія.

Пояснення того, що досі ніхто клопа "не розчув" у тому, що він стрекоче під водою, і при переході в повітряне середовище 99% звуку втрачається. Утім, все одно його пісню можна почути, прогулюючись берегом ставка.

Існує щонайменше ще один вид, який співає, так би мовити, геніталіями, - це метелик-вогнівка Syntonarcha iriastis, який випускає ультразвукові хвилі за допомогою видозмінених статевих органів.

Читайте також:

Встановлено рекордсмена за розміром геніталій

Ціна еволюції: чоловіки втратили пенісову кістку, але наростили мозок

Найскладніший у світі геном виявився у водяної блохи

Учені порахували, скільки статевих актів необхідно для зачаття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: