Учені назвали найбільш неочікувану причину інфарктів та інсультів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Низку хвороб можуть викликати приховані від ока людини процеси в крові, пов'язані з посторонніми організмами в ній.

Дослідники з Британії й Південної Африки припускають, що причиною інсультів, інфарктів, артритів й хвороби Альцгеймера можуть бути мікроби, що перебувають в крові людини.

Раніше вважалося, що людська кров завжди "чиста" від будь-яких бактерій. Проте нещодавно завдяки генетичним методам стало відомо про наявність в середньому тисячі клітин мікробів у крові, які, однак, перебувають у так званій "сплячці". Про це повідомляє New Scientist.

Виявляється, ці бактерії можуть "прокинутися", коли в крові підвищується рівень заліза. Відтак мікроби починають виділяти зі стінок своїх клітин великі молекули, під назвою ліпополісахариди, які "розпізнає" імунна система, й запускається процес запалення.

Цікаво, що запалення (активація імунної системи з метою боротьби з інфекцією) є притаманною рисою вищеперерахованих хвороб. Крім того, інфаркт, інсульт та інші недуги супроводжуються надактивним згортанням крові, підвищенням рівня заліза в крові та скупченням неправильно згорнутих білків.

Дослідники вважають, що ліпополісахариди, які виділяють бактерії, змінюють форму фібриногенів у крові (білків, з яких утворюються тромби під час згортання крові).

Кількість фібриногенів з неправильною формою збільшується, після чого вони накопичуються й утворюють "неправильні" патогенні тромби, які призводять до інсультів та інфарктів.

Науковці також відзначили, що надмірне тромбоутворення — це й характеристика запалення під час ревматоїдного артриту й хвороби Альцгеймера. 

Наразі вченим необхідно провести додаткові дослідження, щоб дізнатися, як боротися з цими процесами.

Раніше ізраїльським та німецьким дослідникам вдалося простежити процес утворення ракових клітин із меланоми. Так, вони довідалися, що меланоми надсилають "дрібні бульбашки" з генетичним матеріалом в дерму. Згодом цей матеріал проникає в кров і лімфу. Так розповсюджуються хвороботворні клітини всім тілом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції