Спорт під час пандемії COVID-19: інтенсивні вправи у масці можуть бути небезпечними

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Маска уповільнює дихання та ускладнює тренування.

Експерти пояснили, що заняття із захисною маскою на обличчі можуть ускладнити дихання та створити небезпеку для здоров’я.

Про це пише Science Alert.

Через пандемію коронавірусу Олімпійські ігри в Токіо будуть відкладені до літа 2021 року, що стало першим відтермінуванням у сучасній олімпійській історії. Спортивні адміністратори почали вивчати способи, що дозволяють повернутися до тренувань і змагань як на професійному, так і на аматорському рівнях. За відсутності вакцини, проте, є кілька проблем. Один з них - це дихання.

Під час занять спортом дихання стає швидшим і важчим, ніж в стані спокою, що збільшує ризик передавання захворювання. В результаті футбольна прем'єр-ліга розглядає можливість введення у тренування масок для обличчя. Інші можуть наслідувати їхній приклад. Проте, маска ускладнює вдихання кількості повітря, необхідного для виконання вправ. 

Носіння хірургічної маски може збільшити опір потоку повітря. Вправи завжди призводять до почастішання і прискоренню дихання, тому носіння маски під час вправ створює додаткове навантаження на потік повітря.

За виконання складних вправ м'язи виробляють молочну кислоту, яка викликає відчуття печіння. Потім - перетворюється на вуглекислий газ і видихається. Якщо вуглекислий газ буде захоплений маскою, під час переходу від помірного навантаження до інтенсивного людина ризикує дихати вуглекислим газом, що може знизити когнітивні функції і збільшити частоту дихання.

Також в повітрі може бути менше кисню, що може імітувати тренування на великих висотах. 

Щоб отримати загальне уявлення про проблему, постачальник обладнання для фехтування звернувся до Хартфордширського університету. Він експериментував над собою, бігаючи на біговій доріжці зі швидкістю 10 км/год протягом трьох хвилин, щоб відобразити інтенсивність і тривалість фехтування, використовуючи портативний газоаналізатор, який адаптував для вимірювання концентрації газів, що вдихалися і видихалися.

 Концентрація кисню в атмосфері становить близько 21% на рівні моря. Під час заняття на біговій доріжці тільки з фехтувальною маскою концентрація кисню становила близько 19,5%. Це було б еквівалентно тренуванню на висоті 600 метрів над рівнем моря.

За словами експертів, у зв'язку з тим, що спортивні зали відкриваються, а спортивні клуби хочуть відновити роботу, необхідно терміново провести дослідження, щоб убезпечити спортивне співтовариство.

Нагадаємо, нове дослідження, опубліковане в журналі Proceedings Національної академії наук, показало, що маски для обличчя зменшують поширення коронавірусу. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції