США і Британія викрили найбільше хакерське угрупування "Корпорація зла": що його пов'язує з російськими силовиками

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лідер Evil Corp - це Максим Якубець.

Сполучені Штати 5 грудня висунули офіційні звинувачення російському хакерському угрупованню Evil Corp, збитки від атак якого оцінюють у сотні мільйонів доларів. Організатором групи вважають Максима Якубця, за голову якого обіцяють п'ять мільйонів доларів.

Evil Corp складається з родичів чиновників і силовиків, йдеться у розслідуванні видання Мeduza.

Американська влада інформує, що Evil Corp виникло близько 2011 року і наразі складається з 17 осіб з шести країн світу.

Російським силовикам Evil Corp відомі як люди, до яких можна звертатися, наприклад, з приводу звільнення грошей з заблокованих банківських рахунків. "Цінник вони викотили абсолютно кінський. Моїх знайомих перуанців, які добувають алмази в Південній Америці, тоді грюкнули за фінансування картелю. Американці заблокували їм рахунки за це. Перуанці звернулися до мене, я їх просто знаю давно, і я знайшов їм цих хохлів, щоб витягнути заморожені гроші", - розповів виданню особисто знайомий з хакерами ветеран ФСБ. 

Максим Якубець зіткнувся з силовиками у 2010 році і фігурував обвинуваченим в американській справі хакерського угруповання Jabber Zeus Crew. Воно інфікувало комп'ютери трояном Zeus для крадіжки грошей з електронних гаманців і банківських рахунків.

Якубця ідентифікували одразу, бо він використовував для роботи і особистих цілей одну й туж електронну пошту. У листопаді 2010 у його квартиру прийшли з обшуками. Росія передала Штатам знайдену інформацію, але там не зазначалося про затримання зловмисника чи слідчі дії щодо нього. Кажуть, що перші зустрічі хакерів і силовиків не закінчуються в'язницею, а скоріше - співпрацею. Слід зауважити, що це практикують ще від 1990-х років. Уникнути співпраці зі спецслужбами свого часу не змогли навіть самі некеровані кіберспеціалісти.

До слова, у 2017 році у лідера Evil Corp Максима Якубця з'явилися особисті причини почати допомагати ФСБ, бо він став родичем впливового силовика. Влітку того року лідер Evil Corp, як повідомляли британські ЗМІ, одружився з Альоною Бендерською. Повна тезка Олени Едуардівни Бендерської полягає в керівництві або є співвласником семи юридичних осіб, три з яких, згідно з даними "СПАРК-Інтерфакс", пов'язані з президентом благодійного фонду "Вимпел", колишнім спецназівцем ФСБ Едуардом Бендерським. 

У рік весілля Якубець почав зближатися з ФСБ, а від квітня 2018 го хакер був у процесі отримання ліцензії служби на роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, стверджує американський Мінфін. Це необхідно йому, аби шукати компромат на чиновників. Незважаючи на зв'язок Evil Corp з силовиками, недоторканим воно не стало, бо у в переслідуванні хакерів в Росії може бути зацікавлена Служба економічної безпеки ФСБ.

До складу Evil Corp також входить син чиновника - колишнього мера Хімок Володимир Стрельченко. 

Команда Максима Якубця - не єдина хакерська група, пов'язана з ФСБ. Співпраця зі спецслужбами дає хакерам чимало. Утім, статки іншого хакерського угрупування Lurk, яке також звинувачують в атаках на банки, менші, ніж Evil Corp. Крім того, учасник Lurk Олександр Сафонов, який перебуває у СІЗО, називає групу "збіговиськом дилетантів. Попри це незадовго до затримань хакерам з Lurk довелося здійснити пару зломів разом з набагато більш просунутою групою фахівців.

"Вони зламували банки десятками. Були завербовані ФСБ під загрозою в'язниці, а дрібнота наймана - теж під контролем ФСБ, але меншим. Хтось із ключових - взагалі в погонах. Виконували зломи за наказом кураторів і ділилися відсотком від розкрадань зі спецслужбами. Їм було дозволено красти всюди, крім російських урядових годівниць - Ощад, ВТБ, а по світу - всюди", - розповів Сафронов виданню. 

Як повідомлялося, Міністерство юстиції і фінансів США наклало санкції на низку компаній та осіб, причетних до кіберзлочинів хакерської групи "Корпорація зла" (Evil Corp). Під обмеження потрапили 17 осіб, більшість з яких росіяни. Зокрема, це лідер групи Максим Якубець, уродженець України, який "також надає пряму допомогу шкідливим кібернамаганням російського уряду", і активні члени групи Денис Гусєв та Ігор Турашов. Ще двоє мають громадянство України – це Тетяна Шевчук і Руслан Замулько. 

Відео Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

За даними контррозвідки, російське угрупування під назвою "Турла" зламало іранську хакерську систему.  І вже під їхнім прикриттям здійснювало кібератаки на інші країни, шпигувало за державними структурами, крало документи та бази даних. Таким чином зловмисники хотіли коїти злочини під іменем іншої держави.    

Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції