США створять "вічний" безпілотник з лазерним живленням

Підзарядка такого "вічного" безпілотника буде здійснюватися за допомогою наземної лазерної установки.

Американська компанія LaserMotive оголосила про намір створити безпілотник з електродвигуном, елементи живлення якого можна буде заряджати прямо в повітрі без необхідності садити апарат, повідомляє XConomy.

Підзарядка такого "вічного" безпілотника буде здійснюватися за допомогою наземної лазерної установки - в цьому випадку лазер буде виступати в якості передавача енергії.

Технологія підзарядки безпілотника заснована на використанні лазерної установки, яка в потрібний момент буде "підсвічувати" апарат. На безпілотник будуть встановлені спеціальним чином сконструйовані сонячні батареї, які будуть трансформувати лазерну енергію в електричну та підзаряджати бортові елементи живлення.

При цьому слід зазначити, що такі безпілотники не будуть прив'язані до лазерного установці - вони повинні будуть знаходитися в радіусі її дії тільки на час заряджання. За даними LaserMotive, можна організувати цілу мережу з лазерних установок, так що безпілотнику не доведеться повертатися до того місця, звідки він був запущений. Основною вимогою до успішної заряджанні БПЛА є його знаходження в зоні прямої видимості лазера.

Демонстрація технології підзарядки безпілотників була проведена восени 2009 року в рамках конкурсу Power Beaming, що проводився NASA. LaserMotive зуміла виграти на ньому мільйон доларів. На конкурсі фахівці компанії зуміли змусити робота піднятися по мотузці. При цьому живлення робота здійснювалося виключно за рахунок енергії лазера.

Технологія підзарядки безпілотників в повітрі може зацікавити в першу чергу військових. Справа в тому, що БПЛА на електромоторах відрізняються від інших безпілотників зниженим рівнем шуму і компактністю. БПЛА з можливістю лазерної підзарядки можна буде використовувати в тривалих розвідувальних або наглядових місіях.

Читайте також:

США запустили безпілотний військовий космічний корабель

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Безпілотники ЦРУ добили пораненого лідера пакистанських талібів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: