США відтворили бомбардувальник, з яким Гітлер сподівався виграти війну

Група інженерів із США змогла за наявними кресленнями відновити бомбардувальник-невидимку, попередника літаків "стелс".

Американські інженери відтворили літак-невидимку, який нацисти створювали в роки Другої світової війни, сподіваючись переломити хід бойових дій. Прототип бомбардувальника Horten Ho 229 зробив успішний випробувальний політ у 1944 році, проте у німців не вистачило часу, щоб поставити його на озброєння. В результаті залишилось незрозумілим, чи був він непомітним для радарів.

Група інженерів із США змогла перевірити це, відновивши попередника літаків "стелс" за наявними кресленнями. Для польотів створена модель не призначена, але вона дозволила провести перевірку за допомогою радара.

З 1943 року нацисти, зрозумівши, що зазнають поразки, стали покладати великі надії на нові технології, зокрема в авіації. Безліч німецьких бомбардувальників збивали під час вильотів, тому новий літак повинен був перевершувати всі існуючі літаки за швидкістю і дальністю польоту.

Командувач люфтваффе Герман Герінг вимагав, щоб бомбардувальник міг доставити вантаж у тисячу кілограм на відстань у тисячу кілометрів і розвивати швидкість у 1000 кілометрів на годину. Брати-конструктори Реймар і Вальтер Хортени запропонували створити "летюче крило", яке мало було відповідати вимогам Герінга.

Літак планувалося зробити реактивним, але найбільш революційною ідеєю була пропозиція Реймара Хортона покрити його сумішшю древесновугільного пилу з деревним клеєм. Така поверхня мала поглинати електромагнітне випромінювання. Укупі зі спеціальною формою це повинно було зробити літак непомітним для радарів. Аналогічні методи на початку 1980-х використовували США при створенні свого першого "літака-невидимки" - F-117A Nighthawk.

Але нацистські інженери встигли побудувати лише три прототипи, причому їх випробовували, прикріплюючи до планера. Американські війська, що прийшли до Німеччини, захопили креслення і розробки, після чого їх переправили в США.

До теперішнього часу експерти сумнівалися, що запропоноване Хортонами нововведення допомогло б заховати літак від радарів. Проте тепер оборонна компанія Northrop-Grumman (що брала участь в розробці "невидимки" B-2) зуміла за кресленнями і єдиним прототипом, що зберігся, створити повнорозмірну копію Ho 229 і перевірити це експериментально. Будівництво моделі обійшлося в 250 тисяч доларів.

З'ясувалося, що літак не був повністю невидимий для радарів, що існували в роки Другої світової. Проте він був досить малопомітним і швидким, щоб, наприклад, долетіти до Лондона перш, ніж за тривогою будуть підняті британські винищувачі.

"Якби у німців був час створити цей літак, це цілком могло б стати ударом, - вважає британець Пітер Мартон, фахівець з авіації з Імперського військового музею в Даксфорді. - Він міг розвивати дуже високі швидкості... і володів незвичайною дальністю польоту".

Читайте також:

В США помер пілот, який скинув атомну бомбу на Нагасакі

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Британія розсекретила інструкцію на випадок ядерної війни з СРСР

Рентгенівські знімки голови Гітлера виставили на Інтернет-аукціон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: