Стали відомі цьогорічні лауреати Нобелівської премії з фізики

Дата публікації
Перегляди
6946
Стали відомі цьогорічні лауреати Нобелівської премії з фізики

Nobel Media

Її розділили автори двох досліджень.

8 жовтня вручили Нобелівську премію з фізики - її розділили автори двох досліджень.

Так, Джеймс Піблз отримав "половину" нагороди за "теоретичні відкриття у фізичній космології", а інша "половина" пішла Мішелю Мейору та Дідьє Кело "за відкриття екзопланети, що оберталася навколо зірки сонячного типу".

Як зазначили у Нобелівському комітеті, Джеймс Піблз зазіхнув на весь космос і протягом майже двох десятиліть розробляв теоретичні основи, на яких базується наше сучасне розуміння історії Всесвіту, починаючи від Великого вибуху до наших днів.

Водночас фізики Мішель Мейор та Дідьє Кело дослідили нашу рідну галактику - Чумацький Шлях, у пошуках невідомих світів. 1995 року вони здійснили перше відкриття планети за межами нашої Сонячної системи, екзопланети, що оберталася навколо орбіти зірки сонячного типу.

Їхнє відкриття розпочало революцію в астрономії і відтоді у Чумацькому Шляху знайдено понад 4000 екзопланет, а неймовірні нові світи відкривають і досі.

Раніше, 7 жовтня, група вчених отримала Нобелівську премію з медицини та фізіології за дослідження пристосування клітин до наявності кисню.

Минулого року "Нобеля" з фізики отримали "за новаторські винаходи у галузі лазерної фізики".Того ж року Нобелівська премія з літератури цього року не була вручена через сексуальний скандал. Натомість цьогоріч їх вручать одразу дві.

Кому і за які досягнення присудили Нобелівську премію у 2018 році - дивіться у ТСН Strories:

Дата публікації
Перегляди
6946
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email