Стало відомо, як виглядала Клеопатра

Єгиптолог Селлі Енн Ештон з Кембріджа створила тривимірний портрет легендарної єгипетської цариці Клеопатри.

За рік роботи доктор Ештон проаналізувала всі відомі зображення цариці, включаючи скульптурні портрети, чеканку на монетах і навіть зображення на персні, виконаному під час її правління, пише газета Daily Mail. Реконструйована зовнішність цариці мало нагадує образ, створений такими кінозірками, як Елізабет Тейлор або Софі Лорен. Скоріше, йому більше відповідає образ, створений афроамериканскою актрисою Джіною Торрес.

На думку Селлі Ештон, зовнішність цариці не була на 100% європеоїдною, хоча, як відомо, Клеопатра походила з грецької династії Птолемєїв.

"Не варто забувати про те, що до часу її сходження на трон Птолемєї без малого 300 років правили Єгиптом", – розповіла дослідниця.

Її робота буде представлена в новому документальному фільмі, присвяченому Клеопатрі. Краса цариці, що стала "притчею во язи цех" завдяки шекспірівській п'єсі "Антоній і Клеопатра", тим часом, викликає серйозні сумніви. Так, статуя правительки Єгипту, виставлена в Британському музеї в 2001 році, відобразила невисоку повну жінку з невиразними рисами обличчя. А на срібній монеті з колекції Ньюкаслського університету особа, яку при всьому бажанні важко назвати красивою: судячи з цього зображення, у цариці був низьке чоло, тонкі губи, гостре підборіддя і гачкуватий ніс.

В травні цього року в єгипетській Александрії було знайдено два алебастрові бюсти, що зображають царицю Клеопатру VII і римського воєначальника Марка Антонія. Як відомо, Клеопатра правила Єгиптом з 51 по 30 рік до н.е. і увійшла до історії як твердий політик, що довгий час не дозволяв Риму оволодіти країною. Втім, це не завадило їй спокушати правителів ворожої держави. Після смерті Юлія Цезаря, від якого цариця мала сина, Клеопатра вступила в зв'язок з Марком Антонієм, одним з політичних наступників Цезаря. Їхній союз закінчився самогубством після поразки єгипетського флоту при Акціумі і пануванням Октавіана Августа.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: