Стало відомо, як виглядають рослини на інших планетах

Вчених цікавила флора, що виростає на планетах, які обертаються в подвійних зоряних системах.

Вчені описали зовнішній вигляд і біохімію рослин, які потенційно мешкають на інших планетах. Про це було повідомлено на зустрічі Королівського астрономічного товариства, яка проходить у місті Лландідно в Уельсі.

Фахівців цікавила флора, що виростає на планетах, які обертаються в подвійних зоряних системах. Дослідники, зокрема, розглянули ситуації, коли світила випускають випромінювання в різному діапазоні довжин хвиль або коли одна з зірок дуже тьмяна. В обох випадках позаземним рослинам для виживання довелося б використовувати безліч ферментів, що дозволяють здійснювати фотосинтез в таких умовах.

Як відомо, фотосинтез - це процес отримання органічних речовин з вуглекислого газу і води під впливом сонячного випромінювання певних довжин хвиль.

Таким чином, згідно з висновками вчених, інопланетні рослини, що живуть у таких складних умовах, мають бути пофарбовані в чорний або сірий колір, тому що їх численні ферментативні системи будуть поглинати світло в дуже широкому діапазоні довжин хвиль.

Останнім часом завдяки спостереженням телескопа "Кеплер", запущеного на орбіту в 2009 році, астрономи виявили більше тисячі планет, на багатьох з яких потенційно може існувати життя. Вчені використовують нові дані для уточнення існуючих теорій планетоутворення.

Зокрема, нещодавно колектив астрономів повідомив, що схожі на Землю планети в Чумацькому Шляху є, в середньому, у кожної 37-ї зірки, схожої на Сонце.

Читайте також:

Вчені припустили, що на планетах усередині чорних дір є життя

Вчені знайшли спосіб, як встановити контакт з позаземними цивілізаціями

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: