Стародавні британці пили з черепів померлих родичів

Давні мешканці Британських островів не гребували пити прямо з людських черепів - до такого висновку дійшли експерти лондонського Музею природної історії.

Вчені виявили в англійському графстві Сомерсет три кубки, виконані з черепів, вік яких становить 15 тисяч років. Це найдавніші з відомих вченим екземпляри посуду, зробленого з кісток людей.

Аналіз знахідок дозволив фахівцям прояснити, як саме наші предки обробляли черепа. Свої висновки вчені наводять у статті в журналі PLoS ONE.

Дослідники працювали із кістками, знайденими в печері Гофа за 90 років розкопок - в цілому було досліджено 37 фрагментів черепів та чотири уламки щелеп. Використовуючи сучасні технології мікроскопії, фахівці змогли в деталях вивчити поверхню кісток.

У печері Гоф є людські кістки, що зберегли сліди оброблення: з них витягували кістковий мозок - точно так само, як і з кісток тварин, що збереглися там саме.

Автори з’ясували, що черепи були оброблені різними знаряддями таким чином, що в підсумку вийшли ковшики, придатні для пиття.

Найбільш ретельно фахівці досліджували три черепи - два з них належали дорослим, а один - трирічній дитині. Учені зробили висновок, що спочатку з черепів видалили шкіру та хрящі носа і вух, потім за допомогою гострого знаряддя з кременю вичистили очниці і, нарешті, обережно відрізали нижню щелепу.

Завершальним етапом процедури виготовлення кубка було вирівнювання країв черепа. У результаті посудиною служила верхня частина черепа (його дах).

Автори роботи вважають, що кістяний посуд виготовлявся з черепів померлих родичів, можливо, на знак поваги. Але деякі колеги дослідників дотримуються іншої точки зору.

На їхню думку, матеріалом для створення кубків служили черепа ворогів, оскільки у великої кількості давніх культур було прийнято відрізання голів переможених супротивників з метою додаткового приниження.

Читайте також:

В Ізраїлі знайшли зуб Homo sapiens, якому 400 тисяч років

Ірландці розповіли про тисячорічний досвід проведення операцій на черепі

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: