Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стівен Хокінг: штучний інтелект може повністю знищити людську расу

На думку вченого, штучний розум візьме ініціативу на себе і стане сам себе вдосконалювати з величезною швидкістю.

Розвиток систем штучного інтелекту загрожує людству, вважає британський фізик-теоретик Стівен Хокінг. На думку вченого, це загрожує кінцем людської раси взагалі.

"Поява повноцінного штучного інтелекту може стати кінцем людської раси. Такий розум візьме ініціативу на себе і стане сам себе вдосконалювати з величезною швидкістю. Можливості людей обмежені надто повільною еволюцією, ми не зможемо змагатися зі швидкістю машин і програємо", - сказав учений в інтерв'ю BBC.

Разом з тим, він визнає, що існуючі примітивні форми штучного інтелекту довели свою користь. Вчений побоюється, що в найближчому майбутньому будуть створені машини, здатні перевершити людину.

Сам Хокінг, який страждає латеральним аміотрофічним склерозом, для передачі мови користується спеціальною системою компанії Intel: вона аналізує хід думок і пропонує слова, які професор міг би використати у наступній фразі.

Так голос Хокінга генерується програмно, має механічне звучання і не змінювався з часу створення технології. "Він став моєю візитною карткою, і я ні за що не проміняю його на більш "живий" голос з британським акцентом", - запевняє вчений.

Стівен Хокінг є творцем і керівником Центру теоретичної космології в Кембріджському університеті. Один з найбільш відомих фізиків-теоретиків нашого часу.

Попри важке захворювання, яке всадило його на інвалідний візок, вчений активно займається популяризацією науки, висловлюється з ключових питань розвитку різних галузей людського знання і суспільства.

Як повідомлялося раінше, Хокінг назвав бозон Хіггса нудним відкриттям, яке зробило фізику нецікавою. Фізик вважає, що без виявлення частки Бога фізика була б цікавішою.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції