Страх висоти лікуватимуть гормоном стресу

Вчені виявили, що кортизолом можна лікувати страхи, зокрема - страх висоти. На думку дослідників, гормон стресу вилучає з пам'яті негативні спогади і людина не боїться.

Швейцарські вчені з університету Базеля дійшли висновку, що страх висоти можна перемогти при прийомі гормону кортизолу.

До таких висновків вчені дійшли в результаті експерименту, у якому взяли участь 40 добровольців, які страждають цим розладом.

Зараз у лікуванні різних фобій широко застосовується поведінкова експозиційна терапія, заснована на контрольованому поміщенні пацієнта у ситуацію, що викликає страх.

Група дослідників під керівництвом Домініка де Кервена використовувала для цієї мети симулятор віртуальної реальності, що імітує підйом на висоту в скляному ліфті, перебування на даху будівель і так далі.

Перед початком експерименту половина учасників отримувала таблетки з 20 міліграмами кортизолу (гормон кори надниркових залоз, регулює вуглеводний обмін та бере участь в адаптації організму до стресових ситуацій), інша половина - плацебо.

Кожен з випробовуваних пройшов три сеанси терапії, після чого ефективність лікування оцінювалася за стандартним опитувальником, призначеним для визначення тяжкості акрофобії. Оцінка повторювалася через місяць після завершення терапії.

За даними дослідників, у групі плацебо рівень страху висоти скоротився в результаті лікування в середньому з 59 до 40 балів за 120-бальною шкалою. У групі, що отримували кортизон, цей показник скоротився з 58 до 30 балів. Така ​​різниця зберігалася і навіть дещо збільшилася через місяць після терапії - 35 і 24 бали відповідно.

Приблизно у половини учасників під час сеансів терапії вимірювалася електрична активність шкіри. У людей, які отримували плацебо, цей показник, що залежить від інтенсивності потовиділення в стресовій ситуації, збільшувався значно сильніше, ніж в учасників, які приймали кортизол.

На думку авторів дослідження, отримані дані свідчать про ефективність терапії кортизолом в поєднанні з експозиційною поведінковою терапією при лікуванні акрофобії, а також, можливо, інших фобій. Причиною цього може бути підтверджена експериментами на тваринах і здорових добровольцях здатність кортизолу стимулювати процес навчання і засвоєння нової інформації, одночасно порушуючи процес вилучення з пам'яті вже наявних спогадів.

Читайте також:

Вчені знайшли жінку, яка ніколи не відчуває страху

Хірурги навчилися лікувати від депресії

Лікарі вилікували рак вірусом герпесу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: