Страждають не лише тварини: вчені виявили, як пластик проникає у рослини і шкодить їм

Дата публікації
Перегляди
4486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Страждають не лише тварини: вчені виявили, як пластик проникає у рослини і шкодить їм

Фото: Pexels

Через пластик рослини виросли коротшими за висотою і меншими у біомасі.

Нові дослідження показали, що нанопластик може поглинатися і засвоюватися рослинами, що мешкають на суші, через своє коріння.

Про це пише IFL Science.

Хоча досі незрозуміло, чи впливає проникнення пластику на врожайність і безпеку харчових продуктів, було виявлено, що поглинання частинок нанопластику знижує біомасу рослини, що ставить під загрозу здоров'я рослини.

Дослідники зі Університету Шаньдун в Китаї і Університету Массачусетса в Амхерсті, посадили добре вивчений бур’ян Arabidopsis thaliana в ґрунт, що містить крихітні шматочки пластику розміром менше 100 нанометрів, і порівняли його з рослинами, що вирощені в нормальному ґрунті.

Після семи тижнів росту було виявлено, що рослини, які зазнали впливу нанопластику, були коротшими за висотою і меншими у біомасі.

Нанопластик скоротив загальну біомасу модельних рослин. Вони були меншими, а коріння були набагато коротше. Зменшення біомаси недобре впливає на  рослину, урожай знижується, а поживна цінність сільськогосподарських культур може бути підірвана.

йдеться в заяві Баошан Сін з Університету Массачусетсу в Амхерсті 

Перед розміщенням в ґрунті частинки нанопластику були заряджені або позитивно, або негативно, а також отримали флуоресцентне маркування, щоб дослідники могли відстежувати їхнє місцерозташування. Потім був використана низка методів аналізу, щоб показати, що нанопластик був поглинений корінням рослин.

Ми виявили, що позитивно заряджені частки не поглинаються так інтенсивно, але вони є більш шкідливими для рослини. Ми не знаємо точно, чому, але цілком імовірно, що позитивно заряджений нанопластик більше взаємодіє із водою, поживними речовинами і корінням, і викликає різні набори експресії генів. Це необхідно додатково вивчити на сільськогосподарських культурах, щоб знати, як це може вплинути на врожайність харчових культур.

вчений Баошан Сін

Це перше дослідження, присвячене впливу нанопластику на наземні рослини, тому багато що ще належить вивчити. 

Нагадаємо, у США нове дослідження виявило мікропластик у кишківнику 100% досліджуваних хижих птахів у Флориді, зокрема, у яструбів, скопа і сичів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація