Створена нова вакцина, яка допоможе перемогти поліомієліт

ВООЗ оголосила про успішне випробування в Афганістані, Індії та Нігерії нової вакцини, яка майже на 90% захищає дітей від вірусу поліомієліту.

Співробітники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) оголосили про успішне застосування у низці країн вакцини від поліомієліту, яка, за словами фахівців, знижує ризик захворюваності більш ніж на 90%.

Щеплення новим препаратом вже застосовуються в Афганістані, Індії та Нігерії. За даними медичного журналу "Ланцет", цей препарат на 30% ефективніше за звичайну вакцину захищає дітей від вірусу поліомієліту, який вражає спинний мозок і викликає параліч.

Творці нової вакцини сподіваються, що завдяки їхньому винаходу і продовженню роботи над його удосконаленням, коли-небудь можна буде повністю подолати небезпечний вірус.

"У розробці нового продукту ключову роль відіграли приватні фармацевтичні фірми. Вони зберегли вартість нової вакцини незмінною", - заявив представник ВООЗ Брюс Ейлуорд.

У той же час автори статті в журналі "Ланцет" попередили, що через глобальну економічну кризу фінансування міжнародних програм імунізації, зокрема і проти поліомієліту, значно скоротилося.

Завдяки кампаніям масової імунізації, список країн, схильних до спалахів поліомієліту, скоротився зі 125 в 1988 році до чотирьох в 2009-му. За цей же період кількість зареєстрованих випадків захворювання скоротилася з 350 тисяч до 1606.

Разом з тим випадки захворювання були відзначені в тих країнах, які раніше оголошували про свою перемогу над поліомієлітом. Наприклад, у травні вперше з 1997 року поліомієліт був виявлений на території Росії. Російська влада заявилатоді, що два випадки захворювання зафіксували у немовлят, привезених з Таджикистану.

Збудник (poliovirus hominis) існує у вигляді трьох незалежних типів (I, II і III). Досі найпоширеніша вакцина була націлена на всі три типи.

Останній випадок захворювання на поліомієліт типу II був зафіксований у 1999 році в Індії. Тому нова вакцина призначена для боротьби з вірусами інших двох типів.

Її вводять не внутрішньом'язово і не підшкірно, як це робилося в XX столітті, а застосовують у вигляді крапель через рот.

Нове щеплення випробували в Індії на 830 немовлятах. Частина з них отримала стару вакцину, а частина - нову. І в тому і в іншому випадку кожного малюка прищеплювали двічі: одразу після народження і через 30 днів. До і після кожної процедури у них брали аналіз крові на вміст антитіл, які виробляються імунною системою для боротьби з вірусом.

Читайте також:

На Рівненщині після щеплення помер чотиримісячний хлопчик

Вакциновані від H1N1 почали хворіти на рідкісний неврологічний синдром

Вчені створили універсальну вакцину від різних типів грипу

Білл Гейтс виділив 10 мільярдів доларів на вакцини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: