Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Машина не має шасі: вона злітає з води і на неї ж сідає. Придбати такий літачок можна буде за 40 тисяч доларів.

Фінський авіаінженер Акі Суокас розробив одномісний літальний апарат, який можна придбати за ціною легкового автомобіля.

Апарат FlyNano складається з корпусу довжиною 3,8 м, опоясаного 4,8-метровим крилом. Місце пілота є відкритим, а над кріслом поміщається двигун. Машина не має шасі: вона злітає з води і на неї ж сідає.

Використання легких вуглепластикових матеріалів привело до серйозного зменшення ваги мініатюрного ЛА - до 70 кг, що позбавляє пілота від необхідності отримувати ліцензію в більшості країн. Вага самого пілота може досягати 110-130 кг.

FlyNano буде вироблятися в трьох варіантах. Базова модель обладнана електродвигуном потужністю 20 кВт. Вона здатна підніматися на 3 км, доставляючи пілота в будь-яку точку в радіусі 40 км на крейсерській швидкості 140 км / год.

Дві інші версії оснащені паливними двигунами на 24 л. і 35 л. Дальність обох - 70 км, однак менш потужний СЛА має швидкість 130 км / год і практичний рубіж - 3 км; для старшої моделі ці показники становлять 150 км / год і 5 км.

Суокас, який конструював апарат протягом десяти років, презентував його на аерошоу Aero 2011 в німецькому Фрідріхсхафені, яке проходило з 13 по 16 квітня.

До речі, у США розпочався продаж нових літальних апаратів - авіаранців. Конструкція - найменша з тих, що люди будь-коли створювали для польотів.

Читайте також:

У США створили ранець, який дозволяє людині півгодини літати у повітрі 

Американський винищувач подолав звуковий бар'єр на паливі з грибів

Гігантський "сонячний" літак зможе проводити у повітрі 5 років

Американці створили літак майбутнього, який не боїться аварій

Залиште свій коментар

Вибір редакції